Burdur’daki lise öğrencilerinden itfaiye personellerine şaşırtı tebrik kartı

Burdur’de itfaiyecilik bölümünde okuyan lise öğrencileri, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına sürpriz “İtfaiye Haftası” kutlaması düzenledi.

Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Cuşiş Güvenliği Bölümü öğretmeni Esra Tamer, 112 Acil Servis’e ateş ihbarında bulundu.

İhbar üstüne okula mevrut itfaiye çalışanları, öğrenciler vasıtasıyla alkış ve meşalelerle karşılandı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 308’inci yapılış yıl dönümü kutlayan mektepli ve öğretmenler itfaiye erlerine muhtelif ikramlarda bulundu.

Kutlama programında mütekellim Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, itfaiye aracı çalışanlarının haftasını kutladığını belirterek, itfaiyeciliğin şerif tıpkı çığır olduğunu söyledi.

İtfaiyecilerin afetlerde, el anlarda insanların yanında olduğunu vurgulayan Çelikkaya,”İtfaiyeciler kendi canları pahasına insanların canını ve malını yetişmek üzere caba gider ederler.” dedi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ulvi Ballak da ihbarın tebrik kartı için olduğunu öğrendiklerinde “oh” çektiklerini belirterek, sürprizi kombinasyon eden öğretmen ve öğrencilere teşekkürname etti.

İtfaiyeciliğin ülkenin yeryüzü esaslı mesleklerinden biri olduğunu dile getiren Ballak, “İtfaiyecilik öyle bir meslektir kim herkesin kaçtığı yere bizler koşarız. Değişen teknolojiyle hararet çeşitliliği dahi değişiyor imdi. Öğrenci, görgülü, deneyli ve görmüş geçirmiş personellere gerekseme var. Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden çıkışlı olanlar üstelik sektörde bayrağı gururla taşıyor. Bu adamakıllı sürprizle tığ da bahtiyar olduk” diye konuştu.

Share: