Son an haberi! ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ

Burdur Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri itfaiyecilere sürpriz yaptı. Yangın ihbarı yapıp okula çağrılan itfaiyecileri meşalelerle karşılayan öğrenciler, onlara türlü ikramlarda bulundu.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308’inci yıl dönümünde Burdur Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri Burdur Belediyesi itfaiyecilerine şaşırtı yaptı. Öğrenciler vasıtasıyla 112 Evgin Çağrı Merkezi aranarak okulda ibret sırasında atölyede coşkunluk çıktığı ihbarı yapıldı. Bunun üstüne okula polis ve itfaiye aracı ekipleri irsal edildi. Öğrenciler ihbar edilen bölgeye mevrut itfaiye ekiplerini meşalelerle karşıladı. Henüz sonradan itfaiyecilere öğrenciler marifetiyle muhtelif ikramlarda bulunuldu.

Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, İtfaiyecilik yetişkin, mukaddes benzeri meslek. Çünkü itfaiyecilerimiz yangınlarda depremlerde sellerde insanların zorda olduğu anlarda bütün onların birlikte olmuş, özlük canı pahasına çalışmakta, uğraşmakta ve bizlerin geçmişini, geleceğini maddi, manevi seçkin kalem şekilde canını çevirmek için çaba gider eden alım, kuruluştur. O yüzden bizler birlikte meslek yerine yangıncılık mesleğine bindi atfetmek amacıyla okulumuzda eğitim bilimi, tedris çalışmalarını sürdürüyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüzün destekleriyle onların henüz dolgunca yetişmeleri üzere çaba gösteriyoruz. Antrparantez bu vesileyle hep itfaiye birimine teşekkürname ediyoruz. Bu günün hepimize adamakıllı, iyi olmasını istek ediyorum dedi. İtfaiye Müdürü Mehmet Mehabetli Ballak, aldıkları ihbar üzerine ekiplerle ihbar edilen bölgeye geldiklerinde gördükleri karşısında yoğun aynı oh çektiklerini söyledi. Ballak, şunları kaydetti

Bugün Küçük Asya Patika Lisesi’nde möble bölümünde cuşiş ihbarı aldık. Arkadaşlarla dakikasında toparlandık, geldik. Köşeyi döndük ayrımsız oh çektik. Bu domuzuna şaşırtı amacıyla da okulumuza ve meslektaşlarımıza teşekkürname ediyorum. Bu yıl 308’inci yaşını kutladığımız, ülkemizin en köklü mesleği olan yangıncılık ve cuşiş güvenliği için buradayız. İtfaiyecilik anca aynı meslektir kim herkesin kaçtığı yere sizler koşarsınız. Bu anlamda değişen teknoloji ile yangınların çeşitliliği de değişmekteydi ve bundan sonra öğrenci, münevver, deneyimli personele ihtiyaç vardı. Türkiye’da neredeyse önce içerisinde olan Burdur Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesi’nde kızıl hocalarımızın katkılarıyla itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümü açıldı. Bu sene beşinci mezunlarımızı vereceğiz. Daha ilk mezun olan arkadaşlarınız şu dakika büyükşehirlerde İtfaiye Ofis Başkanlıklarında ve Orman Bakanlığına tutkun itfaiye aracı birimlerinde bayrağı gururla taşımakta. Değişen teknolojiye merbut adına hararet çeşitliliği ile alay malay eğitilmiş personelin olması bu bakımdan çokça önemliydi. Bizler birlikte bugün sahada mezun ettiğimiz öğrencilere baktığımız antlaşma Burdur’dan ne cengaverler çıktığını görmüş olduk. Ego bu evire çevire şaşırtı için tekrardan hocalarımıza, meslek müdürümüze ve siz meslektaşlarıma haddinden fazla teşekkür ediyorum. Nice 308 yıllarda beraber görev yapmayı diliyorum.

Share: