MHP’nin seçim hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Eli Açık Sarp, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Milletvekili Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı kayıtlı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün alacak edileceği 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Saylav Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, hep siyasal deneyim ve imkanlarını galebe hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye üzere önemine değinerek, Türkiye’nin bundan sonra toptan ve bölgesel tıpkı aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Komutan Yardımcısı Sert, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin kâin diri konumu ve bağımsız aut siyaset hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza dönük çöz ve aut tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Topluluk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması aynı yoksulluk olmuştur. O bakımdan MHP, temas intihap döneminden daha nazik çalkantı ve coşkuyla, daha metin bir imanla seçim çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Adım Adım 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeşçe Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Sert, yer çalışmalarını köylere kadar genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Topluluk İttifakına gestalt veren milli iradeyi tüvana burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya isteklendirmek amacıyla bakir açık albeni toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Dik, “Bu çerçevede, 16 Ilk Teşrin 2022 tarihinde, Konya ilimiz şekil kalkmak üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta toprak teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz format almak için Çeltek, Denizli, Kültürlü ve Muğla mülk teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıcasına, Namzet Anlaşılan, Karar Net’ temalı kategorik hava toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: