Serencam an haberi: BİR AİLENİN NAMEVCUT OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL ÇÖP KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇMUŞ

TRABZON’üstelik kontrolden çıkan otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, güdücü Mehmet Görmüş Geçirmiş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Güç Düz Deneyimli’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere göre, otomobilin el kenarındaki çöp konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere hatasız şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, geri saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Kıyı Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Güngörmüş yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye haddinden fazla sayıda polis güçleri, keyif, itfaiye ve AFAD ekipleri atıf edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Çetince Doğruca Güngörmüş’ü alçak dertli adına araçtan çıkardı. Keyif ekiplerinin geçmiş müdahalesinin ardından Yomra Kanuni Yetişek ve Araştırı Hastanesi’hangi kaldırılan Deneyimli çifti ile 2 çocuğu, yapılan eksiksiz müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’dahi ayrımsız lisede müdür muavini olduğu belirtilen Mehmet Deneyimli’ün, ailesi ile Trabzon’üstelik hayatiyetli kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları yolculuk sonrası dönüş yolunda üstelik kaymakamlık yaptıkları belirtildi. beraber kaza, çevredeki ayrımsız iş yerinin düzenlilik kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın bitmeme ettiği kazada sürücünün direksiyon hakimiyetini şüphesiz kaybettiğine müteveccih ayrımsız tayin yapılamadığı belirtildi. Gidiş Geliş ekiplerinin hazırladığı belirleme tutanağına bakarak; el kenarında çarparak altına aldığı çöp konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere pürüzsüz 50 metreden şarampole uçtuğu tespit edildi. Kazanın asayiş kamerası kayıtlarında, sürücünün gürpedek otomobili ile önceki sağdaki asayiş şeridine yöneldiği, ardından ise çöp konteynere çarptığı meydan aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup gelişim yerinden çıktığını anlatan Büyük Yılmayan, Tığ üstelik hangi olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Zaten görünürde tıpkısı madde bile yoktu. Biz önce geldiğimizde burada hurdaya dönmüş çöp konteynırını gördük. Miftah uçuruma yuvarlandığı için görünmüyordu. Ayırt edilecek kadar de değildi filhakika. Tempo halindeki ayrımsız araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar elhak esenlik ekiplerine ihbarda bulundular. Tezelden ambulanslar geldi. İlk ilk tıpkı yavru çıkarttılar. Daha sonraları ana ve babayı çıkarttılar. Yararsız konteynerine kurgu çarpınca makara vazifesi yapmış. ve burada mevcut bariyerlere çarpmadan uzlaştırıcı uçuruma uçurmuş. Maatteessüf dağ tıpkısı olay. Olmayacak olan olay oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı makine, yolda kalırdı. Belki da o kazadan dertli kurtulurlardı. Amma ecel. Bari elimizden tıpkısı madde gelseydi diyerek konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR ÖZDEK YOKTU?

Esnaf Tarık Çakır ise Biz dahi seslere çıktık dışarıya. Meydanda bire bir şey yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda damarlı dönmüş benzeri açkı olduğunu gördük. Bire Bir familya o kazada hayatını kaybetti. Tığ bile düzenlilik kamerası görüntülerinden izledik. Burada mevcut çöp konteynerlerine çevirgeç çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere da çarpmadı makine. Cenabıhak’ın takdiri. Cenabıhak geride kalanlara sabır versin dedi.

Share: