Organize suç örgütlerine yönelik “Müsilaj-2 Operasyonu” başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinasyonunda, tevhit suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle teftiş kararı verilen 236 şüphelinin yakalanması amacıyla 20 ilde “Müsilaj-2 Operasyonu”nun başlatıldığını bildirdi. Operasyonlarda 199 karanlık yakalandı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Güven Genel Müdürlüğü ÇIFTLIK Kat Başkanlığı koordinasyonunda organize suç örgütleriyle savaş kapsamında daha önceki planlı operasyonların arkası sıra çalışmalara bitmeme edildi.
Bu kapsamda kıyı şeridinde yaşayanların üzerinde sıklet, matematik, yıldırma ve hüküm yöntemlerini kullanarak kendilerini büyüklük erklerinden faik göstermeye çalışan, mutluluk turizmini huysuz etkileyen mafya tipi organize yanlışlık örgütleri ve bu örgütlere silah sağlayıcı suç gruplarına müteveccih Cumhuriyet başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Kat Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.
Adana, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin Ağacı, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Ordu, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak koyulmak amacıyla 20 ilde “suç işlemek üzere teşekkül bina etmek, örgütün faaliyetleri kapsamında plaçka, tefecilik, yıldırma, bilerek cani” suçlarını etkili 12 tevhit yanlışlık örgütü belirleme edildi.
Ayrıca bahis konusu örgütlere cebe temin ederek 6136 dar Kanun’a uymazlık suçunu çalışan, amme güvenliği ve barışına gözdağı oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.
Bunun konusunda Cumhuriyet başsavcılıkları vasıtasıyla haklarında denetleme kararı verilen 236 şüphelinin yakalanması üzere bu sabahleyin senkronik “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.
Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda 105 tabanca, 34 tüfek, 6 detaylı namlulu cebe, 4 bin 159 sayı fişek, 16 bıçak, çok sayıda zırh parçası, balistik delme, çok miktarda sentetik komprime, bireşimli ecza, duman, metamfetamin, beyaz, 3 bin 100 düzme Amerikalı doları ve çok sayıda çek, belgit ve sikke ele geçirildi.
Operasyonlarda 199 nahoş yakalandı, firari 37 şüpheliyi yakalamaya müteveccih çalışmalar ise sürüyor.

Share: