Eskişehir haberleri… Eskişehir’in musahabe güneşi mikrofon mahmul çantasını yanından ayırmıyor

Eskişehir’in laf güneşi mikrofon mahmul çantasını yanından ayırmıyor

Sokaklarda eskittiği mikrofonlardan koleksiyon yaptı

ESKİŞEHİR – Eskişehir sokaklarında söylediği şarkılar ile tanınan Alı Talep Işık, yanından ayırmadığı çantasını mikrofonlarla doldurup, temas mikrofonla farklı parça söyleyerek vatandaşların ilgisini çekiyor.

Ömrü müzikle sabık Ali Dilek Işık, ayrıntılı yıllardır Eskişehir sokaklarında Türk Nutuk Müziği söyleyerek geçimini sağlıyor. Eskişehir’in hanek güneşi namına tanınan Işık, sesinin Süslü Senar ve Bülent Ersoy’a benzemesiyle dikkat çekiyor. Kentin yer zihayat caddelerde sanatını icra fail Işık, sesi ve mülevven giyimiyle ahenkli mikrofonları ile vatandaşların ilgisini çekmeyi başarıyor. Herhangi Bir mikrofonda değişik parçalar olduğunu anlatım fail görüşme güneşi Işık, türlü mikrofonlar ile doldurduğu çantasını yanından ayırmıyor. her an sahneye çıkmaya hazır olan Işık, sokaklarda eskittiği 40 büyüklüğünde mikrofonu evinde saklıyor. Yıllardır ona zevcelik fail mikrofonları biriktiren sanat güneşi, hatıralarla mahmul bir koleksiyona topluluk olduğunu belirtti.

“Bozulanları emekliye ayırıyorum”

Çocukluğundan beri müzikle bağırsak içe olduğunu söyleyen Işık, sanatını değme bölüm insanlarla buluşturabildiği için mutlu olduğundan bahsetti. İşini yaparken her daim yanında olan mikrofonlarına gözü gibi bakan Eskişehir’in tekellüm güneşi, “1975’de müziğe başladım, 10 sene düğün salonlarında çalıştım. Sonraları 1979’bile Tunceli’ye çeri olarak gittim. Oranın bile assolisti oldum, şarkılarımı söylemeye devam ettim. Hep müzikle yaşadım, elan sonradan Eskişehir’de çalışmaya devam ettim. Yaklaşık 6-7 yıl önce sokaklarda terane söylemeye başladım. Yanımda gelişigüzel devir sunu bir iki 8 modül mikrofon oluyor. Mikrofonların şarjı haddinden fazla dayanmıyor, akşamdan şarjlarını doldurup daim berkitme yapıyorum. 40’a mail mikrofonum var, çoğu bozuldu. Bu mikrofonların rastgele birinde ayrımlı farklı müzikler yüklü. Birinin şarjı bitince, öteki müziğe geçiyoruz. Camdan mamul billur mikrofonum var. Aşina çarkıt mikrofonlar yok çıktı, bütün bunlardan kullanıyorum. Bu mikrofonlar vatandaşların dikkatini çekiyor, ‘Bu ses bundan mı çıkıyor’ diyenler var. 2014 Yılında bu teknolojiyi başlattım, sonradan mikrofonları sokakta eskittim. Mikrofonlar bayağı üst 2 sene götürüyor, bozulanları emekliye ayırıyorum” dedi.

Share: