Türkiye, SIAL Paris’te katılımcı firma sayısında bir numara oldu

– Türkiye, SIAL Paris’te katılımcı firma sayısında birinci oldu

PARİS – Türkiye, 119 ülkeden milli katılımın sağlandığı dünyanın sunma büyük azık ve meşrubat fuarlarından SIAL Paris’te 345 firma katılımıyla bir numara oldu.

Dünyanın tıpkı çok ülkesinden 200 bine mail ziyaretçisi ve 7 bine andıran katılımcısı ile dünyanın arz büyük arsıulusal azık fuarlarından biri olan Sial Paris Fuarı bu yıl dahi 15-19 Teşrinievvel 2020 tarihleri beyninde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuara bu sene 345 firma ile katılan Türkiye, SIAL Paris’te tıpkı aranjör vasıtasıyla milli iştirak düzenleyen ülkeler beyninde birinci mevki oldu. Türkiye dışından katılan özel Türk firmalarıyla alay malay bu yıl Sial Besin Fuarı’nda 300’e andıran firma Türkiye’yi oyun ediyor. İki yılda benzeri gerçekleştirilen fuarın milli katılımlar için ayrılan bölümünde Türkiye stantlarını 36 yıldır İstanbul Ticaret Odası düzenliyor. Bu eş alanda Türkiye’nin dört bir yanından katılan 270 Türk firması sergilik açarken, 75 Türk firması dahi SIAL’e ayrımlı salonlarda ferdî stantlarıyla katıldı.

Paris Sial Gıda Fuarı’na katılan Akdeniz Hububat, Bakliyat, Besili Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş, Sial Besin Fuarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Akdeniz Hububat, Bakliyat, Besili Tohumlar ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Adına buradayız. Bu sene ilk defa Sial Fuarı’na katılıyoruz. Burada standı olmayan üyelerimizin müşterileriyle ya de ahbaplık etmek istedikleri firmalarla düet görüşmelerini yapmaları amacıyla standımızı açtık. Ayrımsız zamanda birliğimize ait üyelerin bulunduğu bu broşürleri bile birliğimizi görüşme fail tanışık firmalarla buluşturuyoruz. Şu dakika haddinden fazla domuzuna benzeri ser yaptık. Hem ürünleri tanıtıyoruz hem üstelik benzeri taraftan tadım etkinliğimize devam ediyoruz. Güzelce bire bir mebde oldu. Dilerim ilerleyici dönemlerde henüz ayrımlı etkinlikler bile olur “dedi.

İstanbul Ticaret Odası olarak, Sial Azık Fuarı’na geçen yıllarda olduğu kabil bu seneki Fuar üzere katılımı tevhit eden ve firmaların organizasyonunu eden İstanbul Ticaret Odası Umumi Heyet Sayman Üyesi Ahmet Özer, Paris Sial Besin Fuarı’ndaki beklentilerinden bayram ederek, “Bu yıl Milil olarak 270 firma katılımıyla tarihimizdeki yer faziletkâr katılımı yaptık. Henüz erdemli de olabilirdi fakat alanlarımızın yeterliliği bu kadar olduğu amacıyla bu büyüklüğünde katılımcımızı getirebildik. Bazı firmalarımızın kendi bireysel katılımları de bulunan. Ama bizim katılımımız büyüklük çapında seçkin şehirden özellikle İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Ankara sıralamasıyla gitmekte olup hemencek acilen temas şehrimizden katılımcımız geldi. Sial Azık Fuarı’na Türkiye’den Katılan Tecim Odaları Türk mutfağı tanıtımı yapıyorlar. Ücretsiz olarak çeşni ikramda bulunuyorlar. Geçen yıllarda baklava, şekerli ikramlarımız oldu. Ama bu kez kim katılımımızda elan ayrıntılı katılma gerçekleştirdik. Haddinden Fazla de gusto aldığını gördük, güzelce aynı aplikasyon oldu. İstanbul Tecim Odası bünyesinde katılanlar hizmet kalitesi anlamında çokça memnunlar. Fakat bu Fransa’daki aynı hacim yer yağı kısıtlaması yüzünden sabah saatlerinde aynı serinlik oldu, su yoktu, ancak şu anda gördüğümüz kadarıyla gayet güç bitmeme ediyor” şeklinde konuştu.

Share: