Gösteri hazırlığındaki ‘Delil’ kod adlı terörist yakalandı

YILDIRI örgütü PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı çarpıcı eylem hazırlığındaki ‘Kanıt’ harf adlı Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’de yapılan operasyonla yakalandı.

Güvenlik Genel Müdürlüğü İstihbarat Kat Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Güven İstihbarat Büro Müdürlüklerince düzenlenen çalışmalar sonucunda, ‘Delil’ harf adlı Hüsamettin Tanrıkulu İstanbul’da yakalandı. Tanrıkulu’nun, Yunanistan Lavrion Kampı’nda baltalama eğitimi aldığı, illegal yollarla Türkiye’ye antre yaptığı ve PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı etkili eylem hazırlığında olduğu bildirildi.

BAKAN SOYLU TWITTER’DAN AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili Kılıçdaroğlu; Yara bir veri daha: HDPKK’nın, Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen Delil kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti tarafından yakalandı. Yemeden Içmeden savunduğun HDPKK’nın değil Yunanistan’ın de ilgiye ihtiyacı var” dedi.Share: