Yunanistan’daki Lavrion kampında eğitim görüp İstanbul’da bombalı eylem planı yapan terörist yakalandı

İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti marifetiyle gerçekleştirilen ameliyat kapsamında büyük tıpkısı facianın önüne geçti. Yunanistan Lavrion Kampı’nda baltalama eğitimi alan, PKK/KCK’nın talimatıyla büyükşehirlerde silahlı ve bombalı eylem hazırlığındaki Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’da yakalandı.

BAKAN ARISTOKRAT, SOSYAL ILETIŞIM ARAÇLARI HESABINDAN PAYLAŞTI

Gelişmeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Canan Kılıçdaroğlu; Biberli benzeri malumat henüz: HDPKK’nın, Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere gösteri üzere gönderilen Tanıt kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti vasıtasıyla yakalandı. Hoppadak savunduğun HDPKK’nın değil Yunanistan’ın da ilgiye ihtiyacı var” ifadeleriyle aktardı.

EMNİYET UMUMI MÜDÜRDÜĞÜ AÇIKLAMASI

Güven Genel Müdürlüğünden yapılan yazılmış açıklamada bile, “Güven Umumi Müdürlüğü İstihbarat Kat Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Inanma İstihbarat Yazıhane Müdürlüklerince ölçülü icraat sonucunda Yunanistan Lavrion Kampı’nda sabote eğitimi kayran, yasa dışı yollarla Türkiye’ye antre fail ve PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı çarpıcı gösteri hazırlığındaki Kanıt kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’de yakalandı” denildi.

LAVRİON’DAKİ GÖÇMEN KAMPI, PKK’LILARA SÜLALE SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Lavrion, Yunanistan’dahi ayrımsız dinlence kasabası namına biliniyor. Ancak beldedeki muhacir kampı adeta terör örgütü PKK’ya ocak sahipliği yapıyor. Kampta yuvalanan teröristlerin faaliyetleri geçtiğimiz aylarda Palikarya medyasına birlikte yansımıştı. Palikarya StarNEWS televizyonunda Lavrion kampına ilgili selen yayınlandı.

KAMPTA PKK SEMBOLLERİ VE ÖCALAN POSTERLERİ ASILI

Lavrion Kampı içerisinden çekilen görüntülerde, terör örgütü PKK’ya ilişik semboller ile teröristbaşı Öcalan’ın görsellerinin düz alması dikkati çekiyor. Kanalın bu kampta mülakat yaptığı ve yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçan kişilerin, yıldırı örgütünün bilgisizlik yapılanmalarında cümbüş gösterdiği ve yıldırı suçlarından aranma kayıtlarının bulunduğu tayin edildi.Share: