Vali Kızılkaya’dan Çaltılı çiftçilere kere müjdesi

Bilecik’in Söğüt ilçesine tutkun olan ve ‘Marmaranın Tezyifkâr Antalya’sı’ diye adlandırılan Çaltı Köyü’nü konuşma eden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, çiftçilere misil müjdesi verdi.

Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri hazırlıkları üzere Söğüt’e giden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, ilk önce Söğütlü çiftçiler vasıtasıyla kurulan pazara uğrayarak, burada üreticilerle ve esnafla ahbapça etti. Daha sonradan Diken Köyü’ne geçen Vali Kızılkaya, burada da seralara giden kere güzergahı üzerinde incelemelerde bulunarak üreticilerin heves ve taleplerini dinledi.

“Çiftçilerimiz elan dimdik yollarda yaz, kış demeden seralarına rahatlıkla ulaşabilecek”

Peşi Sıra köy meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek kardeşçe eden Ilbay Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Bilecik’imizde tarımsal üretim anlamında heybetli ayrımsız noktada olan ve bölgemizin Antalya’sı yerine anlatım edilen Çalı Köyü’müzde seracılarımızla, çiftçilerimiz ve köy sakinlerimizle bire bir araya gelerek hem ahbapça ettik hem de taleplerine kulak verdik. Andıran zamanda Diken Köyü’müzde hemşerilerimizin erişim refahını yükseltecek olan asfaltlama işlemine başlayacağız. Böylecene çiftçilerimiz daha zinde yollarda yaz, kış demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek. Sizler yeter kim üretin, devletimiz sabah akşam üreticisinin yanındadır” dedi. – BİLECİK

Share: