Arılık fırçası ve paspas sopalarıyla taksicilere saldırdılar… O anlar kamerada

Saflık fırçası ve paspas sopalarıyla taksicilere saldırdılar… O anlar kamerada

KONYA – Konya’dahi 5 kişilik ayrımsız ekip, göçüm durağında sâdır tartışmanın devamında fırça ve silecek alarak bekçi kâin taksicilere saldırdı. Göçüm durağına arkadaşını ziyarete gelen ayrımsız güç kafasından, benzeri taşıtçı ise vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Cüretkâr yadigâr ise düzenlilik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz çarşamba günü saat 21.00 sıralarında şekil Karatay ilçesi, Akabe Mahallesi, Cemil Çiçek Caddesi’nde mevcut bire bir taksi durağında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, 5 yaşama göçüm durağına gelerek Kasıt ilçesine gezmek için sevap sordu ve mal dercetmek amacıyla vezneci ATM’sine gitti. Güdük sürede mankafa mevrut grup, taksi şoförleriyle, “Sıradaki şoförle değil ayrıksı aynı şoförle gideceğiz” diyerek sözlü tartışmaya başladı. Ağız Dalaşı büyürken şahıslar durakta kâin saffet fırçası ve paspası alarak sopalarıyla durakta bulunanlara saldırdı. Olayda taksi şoförü K.S. ve arkadaşı yaralandı. Eşhas ise olay yerinden kaçtı. Yaralanan taksi şoförü K.S. ve durağa arkadaşını ziyarete gelen insan ambulansla Konya Kent Hastanesine kaldırıldı. Polis Güçleri olaya karışan şüphelileri sezmek için say başlatırken, görüngü andaç düzenlilik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, durağa gelen şüphelilerin taksicilerle geçmiş yavuklu olarak tartıştığı, tartışmanın büyümesi üzerine saldırganların durakta bulunan fırça ve paspası alarak taksicilere saldırdığı görülüyor.

“Arkadaşımız yaralandı, haddinden fazla biberli oldu”

Fenomen sırasında durakta mevcut göçüm şoförü F.Y., “Tıpkısı takım durağa geldi, gençlerden gelenler oldu önce. Bize Kozağaç tarafına gideceğiz hangi kadar tutar kararlayarak, dediler. Biz üstelik kararlama kıymet verdik. Daha sonradan tükenik biz arkadaşla görüşeceğiz, mülk çekeceğiz dediler. Biz buradayız dedik, 2 güç gitti 5 hayat tekrar geldi. Bizi götüreceksiniz, dediler. Şimdi bizim sıradaki arkadaşa olmaz, alelhusus aynı arkadaşımıza, sen bizi götüreceksin, dediler. O arkadaşımıza sen bizi illet götürmüyorsun, dediler. Tığ bile açıklama ettik, sıradaki arkadaşımız götürecek diyerek. Köşede duran arkadaşa yöneldi ve çarpma etmeye başladılar. Farklı tarafta bekleyen arkadaşımız da misafirimizdi ayırmaya çalıştı, bu sırada da onu zedelenmek etmeye başladılar. Arkadaşımız yaralandı, çokça şiddetli oldu kafasında ve burnunda fay vardı. Biz suçluların bulunup cezalandırılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Durakta etkin güdücü K.K. da, “Haddinden Fazla zehir tıpkısı durum. Görüngü sırasında ben burada değildim ama banal şiddetli ayrımsız format. Bu şahısların yakalanması gerekiyor, arkadaşımız halen hastanede” şeklinde konuştu.

Suçluların bire bir an önceki yakalanmasını istediklerini belirten taksi şoförü S.Y. ise, “Çok kötü ayrımsız olaydı. Tekrarı yaşanmaması üzere gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bizim benzeri suçumuz namevcut. Güvenlik kamerasında bile göründüğü gibi geçmiş onlar saldırdı. Arkadaşlarımızı onlar yaraladı. Ayrımsız dakika geçmiş bulunsun biricik isteğimiz bu” diye niteleyerek konuştu.

Olayla ilgilendiren soruşturma sürüyor.

Share: