Akıbet dakika bilgelik… ESENYURT’TA HASTANEDE ÖLDÜRÜLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN PROTESTO

İSTANBUL’da esenlik çalışanları sağlıkta şiddeti itiraz etmek üzere eylem düzenledi. Meslektaşları temsili hunriz doktor önlüğü giyip olayı protesto etti. Sili Afiyet İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Büro Başkanı Fazilet Dallı Güllü, ‘Bizler esenlik çalışanları kendisine daha çok evlerimizden çıkarken ailelerimizle, çocuklarımızla helalleşerek kurumlarımıza geliyoruz. Bu ruhiyat ile esenlik hizmeti vermeye, destek hizmeti vermeye, düzenlilik ve düzenlilik hizmeti vermeye çalışıyoruz. 5188 sayılı özel güvenlik yasası aynı dakika önce revize edilmelidir” dedi.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Can Kuşu Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde toplanan Sili Keyif İş sendikası üyesi keyif çalışanları akıbet zamanlarda küsurat sağlıkta hüküm olaylarına ilgili bire bir araya geldi. Meslektaşları, Esenyurt Devlet Hastanesi ivedi serviste ağızsız olmaları üzerine uyardığı parasız yakınları marifetiyle uğradığı bıçaklı cüretkâr sonucu yaşamını yitiren asayiş görevlisi Tuğrul Okutan için temsili kanlı doktor önlüğü giyip olayı ihtarname etti. ‘Sağlıkta şiddete hayır’ pankartı açan sağlık çalışanları hesabına açıklamayı Günahsız Esenlik İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Büro Başkanı Fazilet Diri okudu. Okunan matbuat açıklamasının ardından, Çakırdoğan Okutan amacıyla imtina etmek duruşunda bulundu.

‘NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUZ”

Canlı, ‘Bugün acımız, ağıtımız, yasımız çok nazik. Üzüntümüz hangi büyüklüğünde büyükse, öfkemiz üstelik o kadar iri. Esenyurt Izzet Hastanesi’nde, hastanenin, çalışanların, çevrenin asayişini hatırlamak üzere gecesini gündüzüne katan asayiş görevlisi arkadaşlarımızdan Tuğrul Okudan’ı kaybettik. Hem bile işini yaparken. Hem birlikte onma dağıttığımız hastaların yakınları vasıtasıyla. On Paralık merhametsizce, tek tereddüt edilmeden, ‘hastane içre bu kadar şamata yapmayınö diye niteleyerek uyardığı için araçlarında taşıdıkları bıçakla gözlerini kırpmadan vahşiyane katlettiler. Değil konuşmak, yutkunmakta, kan almakta zorlandığımız ayrımsız devir yaşıyoruz. Sağlıkta yol önlemleri denilerek alınan tedbirlerin hiçbirinin caydırıcı olmadığını bugün yeryüzü acı şekilde gördük. Toplumu sarmış olan bu edilgi, bu cinnet halinin sosyolojik, ruhsal, esas eğitim kabil süreçlerle yönetilmesinin ve sil baştan ele alınması gereğini bir misil daha gördük. Birisi 11 ayrı suçtan, ötekisi 27 den çok suçtan sabıkası mevcut bu vandalların sokakta, hastanede, halkın beyninde ellerini kollarını sallayarak gezmeleri, düzeltme edilmeden sokağa bırakılmalarının neresi normal’ Elan 1.5 aylık evli, hayalleri, hedefleri olan düzenlilik görevlisi arkadaşımız Çakır Okudan kurumunun, hastanenin asayişi, ayrıksı hastaların hakları üzere ‘ağızsız olunması” çağrısı yapmıştı. Ama bu eli kanlı caniler, bu yanlışlık makineleri hangi yaptı, Tuğrul’umuzun sesini ezel ebet kestiler” dedi. Erdem Ateş Parçası, “5188 mahdut hususi düzenlilik yasası ayrımsız an ilk revize edilmelidir” diye niteleyerek konuştu.Share: