Aynı döneme ıstampa vuran Avrupa Yakası’nın Gaffur’u yaşlandı! İşte Peker Açıkalın’ın akıbet gayrimeskûn

2004-2009 yılları arasında yayınlanan ve Türk göstergeç tarihinin söylence yapımları arasına giren Avrupa Yakası’nın bevvap Gaffur’u Peker Açıkalın, yeni imajıyla ruzname oldu.

SAKAL BIRAKARAK KİLO ALDI

Rol aldığı seçme projede başarısıyla adından bayram ettiren 59 yaşındaki Peker Açıkalın, tıpkı süredir gözlerden uzak tıpkı hanay yaşıyor. ara sıra içtimai medya hesabından paylaşımlar yapan oyuncu, hem sakal bıraktı hem de kilo aldı. Sakalları beyazlayan oyuncunun serencam halini görenler ise tanımakta kalın çekti.

PEKER AÇIKALIN KİMDİR?

Peker Açıkalın, Mart 1963 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitiminin peşi sıra oldukça yaşlardan itibaren sanata rabıt duyduğu için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi ve buradan çıkışlı oldu. Mezun olduktan sonra Nedim Saban, Taner Barlas ve Ali Poyrazoğlu tiyatrolarında üçkâğıtçılık eden Açıkalın, 1992 yılında “Ki Bunlar?” isimli monitör programı ile TRT 1 kanalında seyirci karşısına imdi.

Kariyeri boyunca; Gülşen Abi, Çiçek Taksi, Savuşturmak Teknesi, Eş Evinsiz, Erkek ile Ger Türkün Uzayla İmtihanı, Yahşi Cazibe, Hile Acun kadar bir nice sekans projesinde kayran düz Peker Açıkalın’ın bildirme bilinen ve akıllarda arz çokça artan dizisi ise Avrupa Yakası oldu. Oyuncu bu dizide Sütçüoğlu Apartmanı’nın kapıcı ailesinin oğlu yerine karşımıza imdi.

İşte Peker Açıkalın’ın son abes…Share: