Fen-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Cebin İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) tutkun Bilgelik-Sen, Misil ve Tel Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle ferda Ankara’ya üslup başlatacak. Tıpkısı kol İstanbul’dan, özge takım ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’dahi müteharrik Olgun-Sen üyelerine yönelik çımbar ve etki iddiaları dolayısıyla sendika, yarın Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki gidiş, PTT Sirkeci Şubesi önünden basın açıklamasıyla başlayacak. Yürüyüş, henüz sonraları Kadıköy’deki PTT binası önünde üstelik yapılacak açıklamanın arkası sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’dahi yapılacak açıklamalarla bitmeme edecek.

Batman’da matbuat açıklamasıyla başlayacak yol ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki basın açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde de Mersin’dahi ve Adana’da açıklama yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da kuma basın açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Genel Müdürlüğü önünde cuma günü yapılacak basın açıklamasıyla sonlandırılacak yürüyüş öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Becerikli ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: