Ustalık kadroda çalışanların maaşlarının iyileştirilmesi istendi

Şen Memur-Sen üyesi Malatya çalışanlıları, mühendis üzere beceri kadroda olanların maaşlarının iyileştirilmesini istediler.

Soykan Parkında basın açıklamasını okuyan Bayındır Memur-Sen Malatya İl Başbuğ Remezan Yaşar, mühendis kadar beceri kadroda olanların isteğinin, temiz ayrımsız ati, pahalılık farkı değil, maaşlarda töz iyeleştirme istediklerini dile getirdi. Yaşar, “Ülkemizin dört bir birlikte akıbet 20 yılda devletimizin milletimizin kıvanç kaynağı oylumlu yapılar yükselmektedir. Devletimizin ve milletimizin gücünü gösteren bu övünç kaynağı yapıların gelişigüzel ant üst planında olan tığ teknikçi, teknikçi ve mühendisler şahıs haklarımızın çıktı iyileştirilmesini arzu ediyoruz. Ülkemizin lüzum enfrastrüktür lüzum dip bina çalışmalarında fedakarca müteharrik gecesini gündüzüne katan faaliyet mevhumu gözetmeden hafta sonları birlikte atölyelerde, şantiyelerde çalışan devletimizin beniz akı milyonlarca liralık işlerinin ihalesini yapan, işlerin teslimine kadar görev alan maharet hizmetler sınıfının çıktı haklarının verilmesini rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Akıbet zamanlarda sağlık personelleri, öğretmenler, bilgili ve savcılar ile diyanet görevlileri kabilinden birçok çığır grubundan kamu personellerine maaş, uyuşma ücreti, eklenmiş ifa ve ilişik göstergeler kabilinden iyileştirmeler amacıyla emeği sabık herkese canı samimi teşekkürname ettiklerini vurgulayan Yaşar, “Fakat maharet hizmetler sınıfında etkin personellerinde bundan sonra hatırlanmasını istiyoruz. Ustalık hizmetler sınıfında çalışan kamu personelleri kendisine ülkemizin gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmesi amacıyla kesintisiz fedakarca çalışmaktayız. Serencam 20 yılda ülkemizin gelişmesinde adeta lokomotif görevi gören maharet hizmetler personelleri olarak emeğimizin ve fedakarlığımızın karşılığı olan konularda tıpkısı takım iyileştirmelerin ivedilikle yapılmasını kâm ediyoruz” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: