Malatya’da Down Sendromlu Çocuklar İçin Pastacılık Atölyesi Düzenlendi

Malatya’da, Turgut Özal Üniversitesi Kermen Turizm ve Otel İşletmeciliği Iz Yüksekokulu öğrencileri, Gülen Yüzler kafede müteharrik down sendromlu çocuklarla pasta yaptı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu Müdür Muavini ve Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi hocası Öğretim Görevlisi Dr. Yasemin Dağ Yılmaz, “Özel çocuklarımızın sosyal yaşam becerilerini geliştirmeye müteveccih kurulu tıpkı proje ama candan olan anne amacımız onların kalplerine gurup etmek” dedi.

Turgut Özal Üniversitesi Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Iz Yüksekokulu, ‘Topluma Bakım Uygulamaları Dersi’ kapsamında düşündürücü tıpkısı etkinlik gerçekleştirdi. Iz yüksekokulunda yetişek gören öğrenciler, konuk ettikleri özel çocuklarla birlikte çörek yaparak, ağır ezgi geçenek geçirdi. Geleceğin aşçılarıyla gato yapmanın mutluluğunu ateş parçası özel ayrıntılar, hem yaptıkları pastaları yedi hem eğlendi hem üstelik aldıkları sertifikayla nazik ayrımsız mutluluk yaşadı.

“BİZİM BU SOY ETKİNLİKLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Malatya Down Sendromlular Spor Kulübü Derneği Başkanı Nursel Vardı, “1 Aralık’tan itibaren sosyal etkinliklerimizi yapmaya başladık. Bu kapsamda Turgut Özal Üniversitesi Kermen Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu yoluyla planlı haddinden fazla tatlı bire bir etkinliğe katıldık. Bu iyice ortamda çocuklarımızla alay malay hayatı paylaşıyoruz. Sosyalleşiyoruz, beşeri ilişkilerimiz güçleniyor. Biz ayrımlı şeyler istemiyoruz, bu çeşit etkinliklere ihtiyacımız var. Karakteristik bireylerle ayrımsız araya gelelim, onların davranışlarını, hareketlerini ve yeteneklerini kendimize azamet yerine alalım istiyoruz” dedi.

“ARISTOKRAT AMACIMIZ ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN KALPLERİNE ÇÖKMEK”

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Kermen Turizm ve Otel İşletmeciliği Iz Yüksekokulu Müdür Muavini ve Topluma Bakım Uygulamaları Dersi hocası Öğretim Görevlisi Dr. Mısır Yasemini Keskin Yılmaz ise “Özel çocuklarla bir araya geldik. Topluma Hizmet Uygulamaları Dersini tınlamalı yerine yürütüyoruz. Bu ibret kapsamında hususi çocuklarımıza aşçılık deneyimi vermek istedik. sosyal yaşam becerilerini geliştirmeye müteveccih yerleşmiş tıpkı proje ama gönülden olan anne amacımız onların kalplerine saplanmak” diye konuştu.

Projeye Malatya Turgut Özal Üniversitesi Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hulusi Binbaşıoğlu, Gezmen Rehberliği Bölümü hocası Öğretim Görevlisi Öncesizlik Dündar, Aşçılık programı hocaları Öğretim Yardımcısı Hüseyin Bahir ve Öğretim Görevlisi Yaşar Can Tutturgaç üstelik bindi verdi.

Share: