Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan: “Tığ de bahis namevcut, aksiyon var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’birlikte düzenlenen toplu küşat töreninde yaptığı konuşmada, “Çorum’a elimiz yersiz gelmedik. Ziyaretimiz vesilesi güncel envestisman bedeli 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 kalem yapıt ve hizmetin resmi açılışını zaman yapıyoruz. Biz birlikte laf namevcut, hisse senedi var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’bile katıldığı dolgun küşat töreninde açıklamalarda bulundu. 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 tip nişane ve hizmetin resmi açılışını yaptıklarını rapor fail Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde, Çorum merkezde yapımı tamamlanan okulları, Kur’an kursları, ilçelerimizdeki sülale sağlığı merkezlerini, 112 istasyonlarını, kültürde Osmancık Umum Kütüphanesini Çorum’un emrine veriyoruz. Hitit Üniversitemiz Yıldız Kampüsü, İlahiyat Fakültesi ile Oğuzlar yerleşkesinin ilk etabını tamamladık” diyerek konuştu.

Şehre 15 bin kapasiteli gündeş bire bir stadyum kazandırdıklarını anlatan Reisicumhur Erdoğan, “Reisicumhur Erdoğan, “Elan eski Çorum ziyaretimizde şehrimize modern tıpkısı stat kazandırmanın sözünü vermiştik. Hamdolsun, 15 bin kapasiteli Çorum Site Stadyumunu tamamlayarak, Çorum spor‘un ve sporcu gençlerimizin kullanımına açtık. Şu anda Çorum 2. Tomar’birlikte. 2. Takım Çorum’a yakışmaz. Çorum’dan güzeşte herkesi görkemi ile selamlayan stadyumumuzun kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Stadyumun beraberinde Alaca, Oğuzlar, İskilip ilçelerimiz ile Çorum merkezdeki spor yatırımlarının bile filinta olmasını dilek ediyorum. Kerem Su İşlerimiz Osmancık İncesu Göleti Sulaması, Koçhisar Barajı İkinci Bölük İçme Suyu İsale Hattı, Alaca Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Projelerini, Içbükey barajı Mansup Düzenlemesi ve Kızılırmak-Osmancık Geçişini bitirdi. Belde ve Kentçilik Müdürlüğümüzün bakım binalarını, kavim bahçelerini, gün enerjisi santralleri ile altyapı ve belde düzenleme işlerini bugün sizlerin istifadesine sunuyoruz. Biz bile konu namevcut hisse senedi var” ifadesini kullandı.

Reisicumhur Erdoğan, “Çorum Belediyesi, şehrimiz amacıyla aşkla çalışarak taş üstüne taş koymaya bitmeme ediyor. Belediyemizin tamamladığı Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’ni, nısıf olimpik yüzme havuzlarını, Veli Vakur Hanı ve Dikiciler Restorasyonu, cenaze ve define istasyonu, kavim kıraathanelerini, yan sahalarını yöntemince hizmete alıyoruz. İl Özel İdaremiz toplanmış 729 milyon liralık envestisman bedeli ile Çorum ve köylerine sulama tesisleri, akarsu işleri, içme göletleri, 112 Ivedili Çağrı Merkezi Müdürlüğü bakım binasını kazandırdı. Bu eserlerin resmi açılışını dahi bugün yapıyoruz” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: