Fatih Erbakan: “Aynı yılda 150 milyar dolar kaynağı bulabiliriz”

Baştan Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, parti yerine tıpkı yılda 150 bilyon dolar kaynağı lacerem bulacaklarını ‘Milli Asıl Paketleri’ kitaplarında ortaya koyduklarını söyledi.

Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Van 1. Bayağı İl Kongresine karışmak üzere Van’a geldi. Van Ferit Melen Havalimanında tümen teşkilatı vasıtasıyla karşılanan Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, henüz sonra İpekyolu ilçesinde kongrenin yapılacağı salona geldi.

Burada bir müracaat işleyen Umumi Başkan Erbakan, iklim değişikliği bahanesiyle ekincilik ve hayvancılığı, bakir nesli, gıda güvenliğini tehdit etmeye kalkan global mihraklara, sanki sözleşmelere cebin vakfe ortaya koyanın Baştan Refah Partisi olduğunu belirtti. Tıpkı duruşu İstanbul Sözleşmesi amacıyla de gösterdiklerini ifade eden Genel Komutan Erbakan, “Dış güçler yoluyla bünyemize iç itme yapılmak istenen ayrımsız ateş olan ocak yapımızı, yuvalarımızı ve gençlerimizi ağılamak amacıyla bize iç itme edilemeye çalışılan İstanbul Sözleşmesi’ne alın direnen, duruş sergileyen yegâne fırka Baştan Zenginlik Partisi oldu. Bir Tane başına bu mücadeleyi verdi ve bu mücadelenin sonunda arz azından İstanbul Sözleşmesi’ndeki imzanın ansız çekilmesine açacak oldu. Bununla bu arada kazançlı akse amacıyla müstelzim kaynağı konkre, bilimsel ve matematiksel kendisine ortaya koyan birlikte yeniden Baştan Bol Bolamat Partisi olmuştur. Baştan Bol Bolamat Partisi’ni kurduğumuz kadar yaptığımız önceki hisse senedi ‘Milli Asıl Paketleri’ kitabımızı giysi oldu. Kuşkusuz 54. Hükümette 6 ayda 35 bilyon doları Erbakan hocamız bulduysa, biz birlikte Baştan Bolluk Partisi kendisine tıpkı senede 150 milyar dolar kaynağı kuşkusuz bulacağımızı Milli Temel Paketleri kitabımızda ortaya koyduk” diyerek konuştu.

Konuşmasında rahmetlik liderleri Necmettin Erbakan’ın bölge insanını içtenlikle adına çokça seven ayrımsız azamet adamı olduğunu dile getiren Erbakan, merhum liderlerinin “Türk ve Kürt’ü ayırırsan arasında ne Türk kalır ne birlikte Kürt amma Türk ile Kürt benzeri olursa karşısında ne Amerika ne bile İsrail durabilir” sözünü hatırlattı.

“Bölgenin derdiyle dertleniyoruz”

Yine rahmetlik liderleri Necmettin Erbakan’ın bölgenin Cumhuriyet Altını tarihi süresince görmediği yatırımları ve uran tesislerini kazandırdığını belirten Erbakan, “Bölgenin ciharıyek tarafını Batı’dan ayırt etmeden koca ve acul aynı kalkınma hamlesiyle buluşturdu. Cenabıhak binlerce kere razı olsun demin biz bile Erbakan hocamızla tıpkı yoldan giden Baştan Refah Partisi erleri kendisine, bu bölgenin derdiyle dertleniyoruz. Rastgele şeyde olduğu kabil Van’ımızın sıkıntılarını bile çözüm yollarını üstelik çokça gür biliyoruz. Toprak ve mevki için hele dahi bu nahiye amacıyla sosyoekonomik kalkınmanın sağlanabilmesinin önce şartı sosyal barışın ve huzurun sağlanabilmesidir. Bu bölgede kardeşliğin, ümmet kardeşliğinin, İslam kardeşliğinin, angajman ve beraberliğin sağlanması, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın önüne geçilmesi, toplumsal hayat ve barışın organizasyon edilmesi her şeyden önemlidir. Bu varlık ve barışın bünye edilmesi üzere üstelik katiyetle amma mutlaka adaletin tesis edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Baştan Bolluk Partisinin Van 1. Çarpık Çurpuk İl Kongresine Umumi Başkan Fatih Erbakan’ın yanı sıra siyasal parti temsilcileri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve haddinden fazla sayıda partili katıldı. – VAN

Share: