PFDK’dan 3 Süper Loda ekibine nakdî ceza

Arzulu Ayak Topu Sıkı Düzen Müesses (PFDK), Alanyaspor ve Adana Demirspor’a taraftarının neden olduğu yer olayları nedeniyle 56’şar bin TL, Ankaragücü’ne ise taraftarlarının neden olduğu çirkin ve keder tezahürat zımnında 40 bin TL nakdî ceza verdi.

PFDK marifetiyle alınan kararlar şöyle:

“CORENDON ALANYASPOR Kulübünün, 09.09.2022 tarihinde oynanan CORENDON ALANYASPOR-MKE ANKARAGÜCÜ Spor Makat Süper Lig müsabakasında, taraftarının sebep olduğu düzlük olayları dolayısıyla 56.000.-TL DÜNYALIK CEZASI ile cezalandırılmasına,2- MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 09.09.2022 tarihinde oynanan CORENDON ALANYASPOR-MKE ANKARAGÜCÜ Spor Pupa Süper Grup müsabakasında, taraftarlarının hastalık olduğu kötü ve keder nümayiş zımnında ve bu eylemin ayrımsız mevsim zarfında mihman kulüp olduğu müsabakada 2. yol gerçekleştirilmesinden hava 40.000.TL SERVET CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi göre bed ve kırıcı tezahüratta kâin MİSAFİR TRİBÜN A ve B blokta vadi alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi kanalıyla ayrımsız ahir konuk pakt olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,Bire Bir müsabakada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, müsabaka insanoğlu listesinde yazılan futbolcuların kompozit alandan geçmemelerinden kontekst talimatlara muhalefet dolayısıyla İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- ADANA DEMİRSPOR A.Ş.’nin, 12.09.2022 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Spor Popo Süper Grup müsabakasında, taraftarlarının hastalık olduğu kayran olayları zımnında 56.000.-TL MAL CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu ŞIMAL KALE ARKASI KAYIRICI TRİBÜN 210 numaralı blokta meydan düzlük seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle tıpkı sonraki ev sahibi pakt olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, karar verilmiştir.”

Share: