OSB ikinci kısım yolu trafiğe açılıyor

OSB ikinci bölük yolu trafiğe açılıyor

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tevhit Uran Bölgesi’nin trafiğini rahatlamak amacıyla yapımına başladığı alternatif yolun, birinci kısmının arkası sıra demincek de ikinci kısmını trafiğe açmaya hazırlanıyor. Yolun üçüncü kısmı olan Çayırhisar-Paşaalanı mahalleleri angajman yolunun üstelik yapımı gücük sürede başlayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kombinasyon Uran Bölgesi’nin trafiğini terfih etmek üzere başlattığı almaşık kez çalışmaları umum hızıyla devam ediyor. Gelişmemiş ayrımsız müddet önceki trafiğe açılan birinci kısmın arkası sıra ikinci kısımda tamamlanarak hizmete yırtılmak amacıyla çağ sayıyor. Yaklaşık adına 3 bin 100 metre uzunluğundaki OSB – Atatürk Şehir Hastanesi bir numara hane yolu, 500 metrelik ikinci hane yola bağlandı. Bu bakir yol sebebiyle sürücüler OSB’den aracısız yerine Yıpranmamış İzmir Yolu’na ulaşabilecek. Yıpranmamış İzmir Yolu üstünde uygulanacak gaga çalışmasının arkası sıra yolun üçüncü kısmı amacıyla icraat başlatılacak. Üçüncü hizip birlikte Çayırhisar Mahallesi içerisinden Diş Hastanesi’nin dip kısmında kâin Rüzgar Caddesi’ne bağlanarak OSB’yi, Bahçelievler ve Paşaalanı mahallerine doğrudan bağlayan öğün olacak. 100 bin sevimli kapasiteli ve 4 şeritli ikinci bölük yolun Ağustos ayı böylelikle trafiğe açılmasının ardından mamure aplikasyon çalışmaları sürdürülen üçüncü hane yolun imal çalışmaları da bodur müddet içerisinde başlayacak.

Trafiği rahatlattı

3 bin 100 metrelik alternatif yolun birinci kısmı; 20 metre kadar çift azimet-gelişli bütün 4 şerit namına Organize Sanayi Bölgesi’nden Limak Çimento, Hizmet Okulu ve Eğitim Bilimi Merkezi Komutanlığı eğin kısmından geçerek Atatürk Site Hastanesi acil girişine bağlandı. Bu sayede, Gaziosmanpaşa Mahallesi Yakup Şevki Kâmil Caddesi ve Dokuma Bölgesi’ndeki demir hat hemzemin geçidi üzerindeki yoğunluğun, mütenavip yola kaymasıyla rahatlamalar başladı.

OSB’den Yeni İzmir yoluna

Şimdi birlikte Atatürk Şehir Hastanesi ivedi girişinde oluşturulan munsap çalışması ile yolun ikinci kısmı bile Hizmet Okulu ve Terbiye Merkezi Komutanlığı’nın sınırından aracısız yerine Yeni İzmir Için bağlandı. Yeniden ikinci kısmın bağlanması yardımıyla OSB’den Kullanılmamış İzmir Yolu’na gidecekler için kere henüz üstelik kısalmış olacak. Önümüzdeki süreçte yolun üçüncü kısmı, Çayırhisar Mahallesi üzerinden Rüzgar Caddesi’ne bağlanarak tamamlanacak. Bu sayede Bahçelievler Mahallesi Savaştepe Caddesi üzerindeki bahir de azalmış olacak.Share: