TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve 9 aktarılma süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Makine Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya bakarak, TOSFED ile Türkiye Turizm Lansman ve Geliştirme Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos’ta Hatay’da yapıldı.

Toplam 84 açacak ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Içbükey, Sodyum Klorür Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında toplam 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Şehir Ormanı Ekoturizm Alanı’nda gerçekleşen hediye töreniyle sona muazzez organizasyonun araba kategorisinde, Ahmet Bağce- Amaç Belen birinci, Hüseyin Aldanmaz-Özaydın Dölek ikinci ve Mithat Diker-Erdal Ağızcıl ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil Akyüz-Timur Alem birinciliği, Barbaros Ateş-Yüksek Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico Butto-Martino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi de yarışı geçmiş sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan ikili ise Turgay Düzcü-Anıl Gençtürk olurken, Çiğ Özel-Ayşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Germen ikilisi da üçüncü namına podyuma imdi.

Share: