Konya’da kız arkadaşı üzere “zat kendini vurdu” diyen sanığa 9 sene 27 kamer mahpushane cezası

Konya’bile 25 yaşındaki kız arkadaşının silahla yaralanmasına ilgili yargılanan ve “kişi kendini vurdu” savunmasını özne sanığa 9 sene 27 ay dam cezası verildi.

Konya 5. Yoğun Ceza Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya, vakfedilmiş sanık Fatih Bildik ile yan avukatları katıldı.

Sanık Tanıdık, görüngü günü müşteki F.N.S’nin zat kendini vurduğunu öne sürerek, hakkındaki suçlamayı reddetti.

Aşina, sızlanan F.N.S’nin intihara meyilli olduğunu tez ederek, “Yakınan, elan önce de intihar girişiminde bulunduğunda hastaneye ego yetiştirmiş ve kendisiyle ilgilenmiştim. Ruhsal rahatsızlıkları var ve tıpkısı hatırat özge anını tutmaz. Ben günahsız yere 15 aydır tutukluyum. Beraatimi talep ederim.” ifadelerini kullandı.

Sanık avukatı Abdurrahman Karabulut da müvekkilinin bigünah olduğunu öne sürerek, “Müvekkilim kendisini vuran ayrımsız kadının hayatını kurtarmasına rağmen detaylı süredir tutukludur. Tahliyesini ve beraatini arzu ederiz.” beyanında bulundu.

Şikâyetçi avukatı, sanığın suçunun çakılı olduğunu savunarak yeryüzü tehlikeli şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Bilinen’in müştekiye yönelik “neticesi sebebiyle ağırlaşmış cerh” suçundan 9 yıl 27 ay hapisle cezalandırılmasına ve alıkonulma halinin devamına karar verdi.

Olay

Olay 6 Ekim 2021’birlikte meydana geldi. İhbar konusunda, Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Şafak Caddesi’ndeki tıpkısı eve giden polis ekipleri, F.N.S’nin göğsünden silahla yaralandığını görmüş, durumu bunaltıcı olan gailesiz avrat hastaneye kaldırılmıştı.

Olayın gerçekleştiği apartman dairesinde mevcut Fatih Aşina ile E.Ü. gözaltına münfail, “düşünülerek öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Bilinen, emniyet ve savcılıktaki ifadelerinde, “Kız arkadaşım kendi kendini vurdu.” demişti.

Share: