Kastamonu’da hayvanseverler, Konya’da efsanevi barınağında yaşananları kınadı

Kastamonu’da hayvanseverler, Konya’daki hayvan barınağında yaşananları kınadı.

Nasrullah Meydanı’nda tıpkı araya mevrut Kastamonu Sokaktaki Canlılarımız İçin Halk Ele Derneği, Bikes Hayvanları ve Doğayı Esirgeme Derneği, Çayyolu Tabii Hayatı Dulda ve Çıkmaz Hayvanları Barındırma Derneği, Kastamonu Natür Hayvanları Koruma Derneği, Hayvan Hakları Esirgeme Federasyonu (HAYTAP) ve Kastamonu Üniversitesi Doğa ve Hayvan Esirgeme Topluluğu, kuma basın açıklaması yaptı.

Kastamonu Sokaktaki Canlılarımız İçin El Ele Derneği Başkanı Istekle Neval Türkmen, Konya hayvan barınağında muktezi önlemleri almayarak olaya sebebiyet veren yöneticilerin derhal umum çektirilmesi gerektiğini söyledi.

Mecmu evcil yönetimlerin vasektomi, otama kabil faaliyetleri yerine getirmesi gerektiğini anlatan Türkmen, “Eksiksiz bunlar sonucunda diyoruz ki saldırgan hayvan yoktur. Açlık, hararet ve şiddete maruz bırakılarak adam marifetiyle saldırganlaştırılan hayvan vardır. Az Buçuk empati, ilişik ve hoşgörü kâm ediyoruz.” dedi.

Türkmen, Kastamonu Valisi Avni Çakır’a teşekkürname ederek, “İl Efsanevi Kurulumuzda alınan üniversite kampüsündeki köpeklerimizin toplatılması konusundaki kurul kararının ertelenmesi talimatları ve efsanevi hakları savunucularıyla darülfünun yönetiminin yerleşke zarfında uygun yerde kulübeler yapması ve beslemesi üstüne desteği üzere minnet ve teşekkürlerimizi anlatım ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Share: