Konya’da bire bir kişinin öldüğü pazarcı kavgasına ait davada 4 sanığa müebbet istemi

Konya’bile 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı pazarcılar arasındaki kavgaya ilgili yargılanan 8 sanıktan 4’ünün “bile bile cani” suçundan müebbet hapsi istendi.

Konya 3. Tehlikeli Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, vakfedilmiş maznun Muhammet Bardakcı, başka suçtan vakfedilmiş Gökhan N. ve Heybet M, tutuksuz sanıklar Hüseyin, Alişan ve Yaşar B, Ahmet A, Rahmi Ö. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada ifadesi alınan maznun Muhammet Bardakcı, üstüne tehirli suçlamayı kabul etmedi, beraatını istedi. Sanık Hüseyin B. da olay sırasında kendisini yüklenmek istediğini öne sürüp suçlamayı reddetti.

Maktul İsmail Asamble’un babası Muhammed Esad Asamble ise sanıkların genişlik sakil şekilde cezalandırılmasını istedi.

Esas hakkındaki sonuç görüşünü açıklanan Cumhuriyet savcısı, fenomen günü aralarında hasımlık bulunan Muhammet Bardakçı, Yaşar B, Alişan B. ve Hüseyin B. ile ayrıksı canip Gökhan N, Ahmet A, maktul İsmail Kurul, Rahmi Ö. ve Fehamet Bahtiyar ortada çarpışma çıktığını belirterek, kavgada Asamble’un kesici ve delici aygıt yaralanmasıyla yaşamını yitirdiğini, gelişigüzel iki tarafta birlikte yaralananlar olduğunu aktardı.

Sanıklar Muhammet Bardakcı, Alişan B, Hüseyin B, Yaşar B’nin maktul İsmail Kurul’u “bile bile cani” suçundan müebbet hapsi maksut mütalaada, söz konusu sanıkların, Ahmet A. ve Gökhan N’ye yönelik “bilerek yaralama” suçundan 3’er yıla, Izzet M. ve Rahmi Ö’ye müteveccih “isteyerek yaralama” suçundan ise 18’er yıla büyüklüğünde hapsi arzu edildi.

Mütalaada, sanıklar Gökhan N. ve Ahmet A’nın, Hüseyin B. ve Yaşar B’ye yönelik eylemleri dolayısıyla “düşünülerek cerh” suçundan 3’er yıla, Muhammet Bardakcı’ya yönelik “kasten yaralama” suçundan ise 6 sene 9’ar ayak tabanı büyüklüğünde hapisle cezalandırılmaları istenirken, sanıklar Rahmi Ö. ve Şevket M’nin, değişik sanıklar Hüseyin B. ve Yaşar B’ye yönelik “düşünülerek yaralamaya azmettirme” suçundan 3’er yıla, Muhammet Bardakcı’ya müteveccih “bile bile yaralamaya azmettirme” suçundan de 6 yıl 9’ar aya kadar hapsi istendi.

Mahkeme heyeti, mevkuf maznun Bardakcı’nın alıkonulma halinin devamına karara vererek duruşmayı erteledi.

Selçuki ilçesi Bosna Hersek Mahallesi’ndeki tutkun alım satım yerinde 18 Sülale 2021’üstelik, pazarcı esnafı arasında bıçaklı ve sopalı uğraş hamiş, yaralanan 4 kişiden İsmail Kurul (19) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Kavgaya karıştığı belirleme edilen 8 sanık karşı dava açılmıştı.

Share: