Kırkgöz Döşemealtı yeni zaman hazırlıklarına başladı

Süper Toy ligde uğraş edecek olan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Futbol A Takımı, 2022-2023 futbol sezonu hazırlıklarına başladı.

Geçtiğimiz sene ligi ikinci mütemmim ve itila maçlarında BAL ligine yükselmeyi kıl payı kaçıran al-siyah-beyazlı ekip bulunan kadrosuna yaptığı 9 yeni transferle sezona iddialı hazırlanıyor. Çalışmalarını Antalya spor Atilla Vehbi Mihman tesislerinde sürdüren Döşemealtı takımında maharet kadronun başına Durmuş Tezcan Küçüktom ve Maksat Yasan getirildi. Takımda Yenmiş Koruyucu antrenör, Serkan Sönmez’de Kaleci antrenörü namına yerini aldı.

Geçtiğimiz zaman sonuç haftaya kadar Bökelik kovalayan fakat ligi ikinci bitirip yükselme maçları oynayan Kıırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol A takımı kullanılmamış zaman hazırlıklarına aceleci başladı. Tıpkısı zamanda Kulüp Başkanı dahi olan Döşemealtı Belediye Başkanı Toygar Gailesiz, lige verilen arada Yeşilbayır Mahallesi’nde kâin Martir Leşker Tevfik Cebeci Stadyumunun bakıma alınması talimatını verdi. Stadyumun altyapı, çim yüzey çalışmaları ile gine yıpranmamış egzersiz sahası inşaatı sürerken futbol takımı antrenmanlarını Antalyaspor tesislerinde yapmaya başladı.

Mutlak Şampiyona parolasıyla sezona hazırlanan Döşemealtı Belediyesi takımı takımın başına getirdiği Durmuş Tezcan Küçüktom ve Uğur Yasan’ın hazırladığı anlatım doğrultusunda kadrosuna yıpranmamış isimleri dahil etti. Al-yağız-beyazlı bando Konya Ereğli Spor’dan Ayvaz Ercan, Tümsekli Spor’dan Engin Mustafa Ulutaş ve Fatih Okus Pokus, Demre Belediye Spor’dan Buğur Dinler, Alanya Payallar Spor’dan Emre Karasoy ve Kadircan Arslan, Kaş Kınık Spor’dan Furkan Tecimer ve Ömer Yasin Özkan ile Muratpaşa Şehremaneti Spor’dan Atmaca Benk takımla gelişigüzel antrenmanlara katılmaya başladı.

Geçtiğimiz sezonun kadrosunu üstelik koruyan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Futbol Takımı’nda Ömer Susuz, Hasan Alankuş, Mahmut Ayvaz Kalkan, Nihat Birey Coşkuner, Cihan Esmer, İzzet Fert Daban, Sap Dereli, Berkay Fırıldak, Aytekin Yavuzay, Ahmet Baydar Dokcan, Ferhat Kulak, Okan Istekle, Merdan Ayvacı, Hüseyin İlkan Uyar bu sezon Şampiyona üzere takımda ter dökecek.

Yeni transferlerle çokça canlı tıpkısı kadro olduklarını tamlayan beceri çalıştıran Durmuş Tezcan Küçüktom, “Pakt Başkanımız Turgay Zinde, Yöneticilerimiz, maharet heyetimiz ve futbolcularımız sezon öncesi kenetlenmiş durumda. Geçtiğimiz sezon neredeyse kaçırılan şampiyona bizleri adeta ateşledi. BAL ligine tekessür etmek üzere tamam planlarımız hazır. Bakir transferlerle baziçe kurma, gol bölgeleri ve defansta çokça diri benzeri topluluk haline geldik. Biricik hedefimiz yok etmek ve Şampiyon adına Döşemealtı’na büyük kasırga yaşatmak” dedi.

Başkan Toygar Tendürüst, “Gençlerimizi spor eden erat namına yedirmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl A takımımızın beraberinde esasen U17 ve U18 takımlarımız birlikte Ilkgüz kocaoğlan sonlarına akıllıcasına başlayacak olan ligde mücadele verecek. Yöneticilerim ve ustalık heyetimle çokça uyumlu bire bir çalışma içerisindeyiz. Sahamızın bakımı ve büyütülmesi çalışmaları bodur sürede tamamlanacak. Sezona yetişmesini planlıyoruz. Bu sırada şehrimizin takımı Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk tesislerinde yıpranmamış mevsim hazırlıklarını sürdürüyoruz. Tüm Döşemealtılı hemşerilerimi takımımıza destek vermeye çağırma ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: