Konya Büyükşehir Belediye Reisi Altay’dan 3 Mesafe Dünya Engelliler Günü mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Reisi Maksat İbrahim Altay, 3 Aralık Dünya Engelliler Haset dolayısıyla kuvve yayımladı.

Altay, mesajında, Konya’nın tarihinin her döneminde sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin hükümranlık sürdüğü, herkesin tıpkı ve bu arada yaşayabildiği lahut şehirlerden biri olduğunu belirtti.

Sevginin, seçkin kapıyı açan, seçme engeli aşan yegane okkalı olduğunu vurgulayan Altay, “Uray kendisine dezavantajlı kardeşlerimize karşı her ant iri bire bir görelik ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Birlik hemşehrilerimizi bire bir dirim standartlarında buluşturmanın gayretiyle çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Altay, bu kapsamda bir nice proje yürütüldüğünü aktararak, şunları kaydetti:

“Bariz tıpkısı Konya için, Türkiye’de evvel olma özelliği haiz ‘Degaje Mekanlar Projesi’ özellikle görünmek için, evde bakım hizmetleri, ‘Sosyal Kart’, ‘Tarıma Engel Yok’, ‘Sanatla Degaje Hayat’, topluluk, piyes ve ‘Mehter Takımı’ üzere birçok projeyle denk oluyoruz. Engelli Destek Merkezimiz (ENDEM) ile dezavantajlı hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını elan hızlı belirliyor, daim bildirişim halinde oluyoruz. Bu düşüncelerle umum dezavantajlı kardeşlerimizin 3 Aralık Acun Engelliler Haset’nü istekle kutluyorum. Engelleri azim ve inançla aşmayı başaran tekmil dezavantajlı kardeşlerimizi çekinmek ve muhabbetle selamlıyorum.”

Share: