Konya Valisi Özkan’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Konya Valisi Vahdettin Özkan, 3 Çatlak Dünya Engelliler Haset zımnında tema yayımladı.

Özkan, mesajında, Konfedere Milel yoluyla akseptans edilen 3 Fasıla Acun Engelliler Günü’nün, sakat bireylere yönelik içtimai zihin ve farkındalığın artırılması açısından anlamlı tıpkı bölüm olduğunu belirtti.

Engelliliğin, içtimai yönleriyle herkesi yakından ait, pahal etkilerini arz örgen indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç mahsus sosyal aynı husus olduğunu vurgulayan Özkan, şunları kaydetti:

“Sunma büyük engel, duygudaşlık yapmamaktır. Toplumların gelişmişlik düzeyleri insana verilen değerle doğru mütenasip olup, sakat kardeşlerimizin her cins imkanlardan özgürce ve abat yararlanabilmeleri, bu değerin sunma nazik göstergesidir. Mağrur şekilde aylamak üzere savaşım fail, konuşu ve sosyal hayatın içerisinde olan vatandaşlarımız bizim amacıyla birer ağırbaşlı kaynağıdır. Mânialı bireylerimizi topluma vermek, hayatlarını kolaylaştırabilmek, çoğaltmak ve önlerindeki tamlık engelleri vira etmek, onlara türe ettikleri görelik ve saygıyı izhar etmek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Bu vesileyle engellilerimizin içtimai hayata iltihak ve zoru başarma amacında gösterdikleri gayretlerden iri mutluluk duyduğumu belirtiyor, herkesi sakat vatandaşlarımıza destek olmaya nida ediyorum.”

Share: