Kollar, parklarını eden başkanı bayraklarla karşıladı

Adana’nın Kozan ilçesinde kollar kendilerine park yeri eden Belediye Reisi Kazım Özgan’ı Türk bayrakları ile karşıladı.

Kozan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü vasıtasıyla İdem ile Dikili Mahallelerine yavru parkı yapıldı. Şehremini Kazım Özgan’de parklar ile yapılan gasilhanenin açılışına katıldı. Çocukların bayraklarla karşıladığı Komutan Özgan onlara mektup hediye edip mutluluklarına kuma oldu.

Belediyeden aldıkları hizmetler amacıyla teşekkürname eden İdem Mahalle Muhtarı Gürset Yalçın,” Tığ, başkanımızın hizmetlerinden memnunuz. Seçkin ant isteklerimizi dinliyor ve elinden geleni yapıyor. Köyümüzün eksikleri var başkanımıza söylüyoruz sırayla yapıyor. Herhangi Bir ant destekçisiyiz, meydanı kimseye bırakmayacaktır. Başkanımızın yaptığını kimesne yapamadı. Ayrıntılar istedi başkanda yaptı, çocukları güldürdün ya Allah’ta seni güldürsün.” dedi.

Dikili Mahalle Muhtarı Abdullah Dokunaklı birlikte “Başkanımızdan sağlıklı olsun söyledik yaptı, çokça güzelce tıpkı park yeri ve spor alanı oldu. Yapılan bu park ile çocuklarımızın yüzü güldü. Köylüm yerine teşekkürname ederim. Köyümüze aynı taziye ve düğün kabil toplantıların yapılabileceği tıpkı vadi yapmak istiyoruz, bunun üzere başkanımızdan üstelik destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hizmeti en ırak köyden başlayarak Kozan merkeze akıllıca yaptıklarını kaydeden Başkan Özgan, ” İdem’da ve Dikili’de yapılan parkların beraberinde birde gasılhane açılışı yaptık. Onların bahanesi ile ana olan sizleri buyurmak üzere bugün bu pir iki köyümüzü karşılaşmak istedik. Çocuklarımızın oyun oynaması lazım onlar amacıyla burada koşup oynayabilecekleri tıpkısı alan yaptık. Üste sahanın çizgilerini de kendileri çizmişler o birlikte çok hoşuma gitti. Çocuklarımıza bilcümle şurası söylüyorum kul ferasetsiz çocuğuyum, köy okulunda okudum, çobanlık yaptım. Kendilerine uğur koysunlar, bol çalışsınlar hekim, mühendis ya bile becerikli hangi isterlerse olabilirler ” dedi.

Vatandaşların isteklerine bile değinen Başbuğ Özgan, “Anlayışsız kardeşlerimizin isteklerini dahi dinledik bizimle ilişkin olanlarla ilgileneceğiz. Büyükşehir belediyesine ilgilendiren işlemler üzere da görüşeceğim. Taziye evi ortamında elimizden geleni yapacağız” diye niteleyerek konuştu. – ADANA

Share: