Kara yollarında buut

Yağız yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kırıcı gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine bakarak, Küçük Asya Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, erişim özge istikametten iki yönlü sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde herhangi bir iki doğrultu kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma farklı istikametlerden iki yönlü cevaz verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Şimal-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin bakım ve tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması nedeniyle muvasala bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları cihetiyle erişim bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı bakım ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki cepheli izin veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin hizmet, tamirat ve kovanlık çalışmaları dolayısıyla saat 18.00’e kadar Kastamonu-Çankırı istikametindeki esen tüpte ulaşım yegâne şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak hareketlilik-elektronik sistemi bakım ve onarım çalışması sebebiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma yegâne şeritten kontrollü izin verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Share: