ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine tepki gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen basın açıklamasında kol adına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam dil cambazı okullarının, eğitim hayatına naz katan ve ibdai tıpkısı eğitim bilimi modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları namına farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih herhangi bir türlü ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve çetin gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda hedef ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine motamot iade ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, çekinmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, mortocu hatip okullarının değme makule siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Ancak zaman zaman özlük çıkarları amacıyla takma ruzname inşa etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ülfet uğrunda hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’üstelik adliye önünde toplanan katılımcılar hesabına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Şanlı Küçükkeskin, imam hatip okulu mezunları ve mensupları yerine farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih temas türlü ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve kilolu gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının rastgele tür siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını tamlayan Küçükkeskin, önder hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı yazılmış açıklamada, önder hatip okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve özgün tıpkısı eğitim bilimi modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, saygı ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna belen fail Yıldırım, şöyle bitmeme etti:

“Fakat kimi vakit kişi çıkarları amacıyla takma ruzname tasarlamak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere üstelik üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık maksat ve düşmanlığa gönderme etmektir. Erkek üzerine hukuki prosedür yapılması için cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri hesabına mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in artist kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını tabir etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde bulunan mortocu hatipliler dernekleri kendisine eş zamanlı basın açıklaması yapma ve Gülşen karşı suç bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının akıbet yıllarda tezelden arttığına dikkati çeken Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık çıyanlık etmedi. Terör örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir zaman bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çokça ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Sebep, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih her çeşit ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve aheste bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını rapor etti.

Öte yandan değişik illerdeki cemiyet üyeleri, konuyla ait cürüm duyurusunda bulundu.Share: