Erbakan: Masa başındakiler ve kasa başındakilerin oyununu bozacağız

YENİDEN Zenginlik Partisi Umumi Başkan Dr. Fatih Erbakan, partisinin Van ülke kongresine katıldı. Erbakan, “Yeniden Refah Partisi adına bir vakitler Erbakan hocamızın yaptığı gibi masa başındakiler ve sandık başındakilerin oyununu bozacağız” dedi.

Partisinin İl Kongresine süzülmek amacıyla Van’a gelen Yeniden Zenginlik Partisi lideri Fatih Erbakan, Ferit Melen Havalimanında partililer yoluyla karşılandı. Erbakan, burada anahtar konvoyu ile kongrenin yapılacağı şehir merkezindeki otele geldi. Kongrede Van İl Başkanlığına Göksel Yarız seçildi. İktidar ile aykırılık partileri arasında kavga olduğunu söyleyen Erbakan, “Hepiniz kayıkçı kavgasını çok iyice izliyorsunuz. Ayrımsız tarafta kasa başındakiler, özge tarafta dahi masa başındakiler. Güya birbirlerinden bir farkları varmış kabilinden görmez dövüşü yapıyorlar ve kayıkçı kavgasını bitmeme ettiriyorlar. Milli rey tek yokmuş kabilinden davranıyorlar. Varsa yoksa masa başındakiler ile sandık başındakiler. İktidarı destekliyorsan kasa başındakilere gideceksin, muhalefeti destekliyorsan masa başındakilere gideceksin. Vatandaşa, seçmene başka benzeri almaşık yahut alternatif göstermiyorlar. Biz Baştan Bol Bolamat Partisi, milli düşünce adına hangi masa başındakilerle ne da sandık başındakilerle birlikteyiz. Bu milletin önüne konulan masa başındakiler ve sandık başındakiler oyununu biz bozacağız Allah’ın izniyle. Masa başındakilerin tıpkısı kısmı YANLIŞSIZ Tümen içerisinde 10 seneden aşkın bulundu. Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekonomiden sorumlu büyüklük bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı üzere yeryüzü nazik bakanlıklarda 10 seneden çok süre beraber görev yaptılar. Bu ülkeyi alay malay borçlandırdılar, milyarlarca doları faize birlikte verdiler. Bu ülkenin bu devletin varlıklarını gelişigüzel satıp namevcut ettiler. Yakında tıpkısı tanesi satışlarla ait hareketli yayında usulsüzlük iddasında bulundu. Sonra baktılar kim o yolsuz yöntemsiz dediği ihalenin tarihinde o iddiayı özne gönül da kabinede bakanlar kurulunda benzeri nazır adına bulunuyor. Acun kadar devletin, milletin varlıkları satılırken, onlarda bunun altında imzası olan o hükümetlerde nazır olan kimseler. Zengini henüz zengin, fakiri elan geda yapan Kemal Mücahit iktisat modelini senelerce alay malay uyguladılar. Tarım ve hayvancılığı alay malay bitirdiler. Irak’ın, Libya’nın, Suriye’nin bu hale gelmesinde bütün alay malay behre sahibiler. Altında Başbakan, Dışişleri Bakanı olarak altında imzaları var. Şimdi çıkmışlar bilcümle bu gerçeklerin karşısında diyorlar ki ‘Türkiye’yi tığ kurtaralım’. Madem kurtaracaktın 10 seneden çok iktidarda sunma eleştiri görevlerde bulunurken bunu yapsaydın” dedi.

CHP ve İstanbul Büyükşehir Belediyesini birlikte eleştiren Erbakan şöyle konuştu:

“Peki masanın diğer tarafında ne var? Değişik tarafında ünlü hepinizin bildiği CHP var. 28 Şubat’ın yer ateşli savunucularından. Ayasofya’nın cami olmasına üzülen. İstanbul sözleşmesinin hayranı. Öz tümen içerisinde LGBT komisyonu kuran. ‘Tığ erk olursak LGBT’li atılmak dezavantaj olmaktan çıkacak’ diyen. 1989 yılından 1994 yılına kadar Türkiye’deki bütün belediyeleri alıp, çöp tenekesi yazar, eline yüzüne bulaştıran. Şu anda dahi İstanbul Büyükşehir Belediyesini borca ve faize batırdı. İktidara kızıyor, ‘yüzde 8.60 dolar faizi ile dolar namus borcu alıyorsun, hakeza şey mi olur’ diyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün yüzde 10 buçuk dolar faizi ile dolar takanak alıyor. O faizi bile bitmek için ulaşıma ve belediye hizmetlerine bindirim yapıyor. İşte hep bu sebeplerden belde masa başındakilerden bu millete tıpkısı yararlı gelmez. Bu gerçeği haddinden fazla bereketli biliyoruz. İnşallah Baştan Refah Partisi yerine motamot evvelce Erbakan hocamızın yaptığı gibi masa başındakiler ve kasa başındakiler oyununu bozacağız milli görüşü iktidara taşıyacağız.”Share: