Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Yanık, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Nezaret namına çocukları kırtasiye ve pusula yönünden birlikte desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi talim yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme fail çocukları üzere “Terbiye ve Hareket Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sektör çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, soy gibi malzemelerin yanında Vekillik eliyle genel ağ sitesinden car edilen Yavru Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı pusula birlikte meydan alıyor.

Bakan Derya Izdıraplı, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda güzeşte sene 22 ilin kırsal bölgelerinde dallar amacıyla apotr ve inhibütör hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu ansız bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade fail Üzüntülü, yavru dulda mobilize ekipleri tarafından kırsal bölgelerdeki çocukların apotr ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedrisat yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, tezkere yönünden birlikte destekliyoruz. Eğitim Bilimi ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula bilcümle kendisine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü benzeri eğitim öğretim yılı diliyorum.”

Share: