Çorum haberleri | Reisicumhur Erdoğan, Çorum’da şişman açılış töreninde konuştu: (3)

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, pazartesiden itibaren kocabaş vücut fiyatında yüzdelik 30-35 indirime gidileceğini belirterek, “40 nev üründe inşallah Tarım Yüreklilik Kooperatiflerinde bunaltıcı manada indirime gidiyoruz.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, Kadeş Sulh Meydanı’nda planlı “Çorum Toplu Açılış Töreni”ne katılarak, vatandaşlara seslenme etti.

İnsanlığın son asrın sunma pahal ekonomik fırtınalarından birini yaşadığına belen eden Erdoğan, “CHP ve maşa arkadaşları sabah akşam birbirlerine laf yetiştiriyor, anlamsız uğraşmayın.” diyerek konuştu.

Erdoğan, koyun ve kuzu eti fiyatında yüzde 25 tenzilat yapıldığını hatırlatarak, “Pazartesiden itibaren iri özellikle da yüzdelik 30-35 indirime gidiyoruz. 40 kabil üründe inşallah Ekincilik Güven Kooperatiflerinde gösterişli manada indirime gidiyoruz. Ekincilik Cesaret Kooperatiflerinden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.” bilgisini verdi.

“Hepsini aşacağız”

Şekerden pirince, zeytinyağına ve ayçiçek yağına kadar mukavim çokça ürünün Ekincilik Kredi Kooperatiflerinden alınabileceğini tamlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Piyasaları böylecene henüz da rahatlatacağız. Kâh zincir marketler ve benzerleri onlar birlikte kendilerini buna bakarak ayarlayacak. Bundan Sonra CHP ve şürekası bırakın ortaya fikir sunmayı, Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, bundan sonra arkadan nal toplayacaklar. Zaten yaptıkları tıpkı husus bulunmayan, ortaya koydukları benzeri kitap yok. Vakit Kaybetmeden laf, hemen iftira. Hepsini aşacağız.”

İktidarlarının Türkiye’nin çıkarlarını gözetmekten eksantrik aynı derdi olmadığını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat CHP’nin belediyelerindeki yolsuzluklar, hırsızlık, ahlaksızlık vakaları almış başını gidiyor. Filhakika Bay Kemal, Sayın Baykal’ı tıpkısı tün kasetle devirerek gelmedi mi? Hakeza bu, bunun mesleği bu. Şimdi ise o oturduğu koltuktan elbette kim kalkamıyor ve kasetle umumi komutan olunan tıpkı partinin, mebus adaylarını ne kritere bakarak belirlediği bizzat kendileri marifetiyle tesahup edilmeye başlandı. Hizmetleri veya eserleriyle konuşulmak hesabına seçkin ahit kullanılmamış ayrımsız skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar.”

“Kılıçdaroğlu işsizlikle ait iddiasını kanıtlama edecek rakamları söyleyemedi”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun geçen günlerde işsizlikle ilişkin tıpkı kanıt ortaya attığını fakat iddiasını ispat edecek rakamları birlikte bulup söyleyemediğini rapor fail Erdoğan, şunları dile getirdi:

“Bu isim bahar aylarında elektriğe kafayı takmış, faturasını ödemediği için kendini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Sözde yurttaş ziyaretleri adı altında milleti kandırmaya çalışmıştı. Şimdi anlıyoruz kim yalnız milleti değil, evlerine mihman oldukları kişileri dahi aldatmışlar. Muhtelif vaatlerde bulunup vatandaşa alçakça ve vazıh domates dolması söyleyerek, dalavere söyleterek edepsizce, yüzlü yüzlü insanımızı politik şovlarına alet etmişler. Ki var bunların birlikte? PKK yıldırı örgütünün siyasi uzantısı HDP, İP, kendisi ve birlikte aynı dahi eh aha cura birileri elan var.

Normalde bu zatın politik ahlakı olsa menfaat milletten kilitsiz küreksiz defo diler amma bunlar milletten af dileyecekleri yerde işi pişkinliğe, arsızlığa vurarak, paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Benzeri iki yüzlülüğü, tıpkısı tutarsızlığı ülkemizin beka meselesi olan terörle mücadelede da sergiliyorlar. İç Anadolu’ya gelince Kandil’i yerle tıpkı etmekten bahseden Bay Kemal, Ankara’ya dönünce Kandil’in politik uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Bay Kemal nisyan, bu terör örgütlerinden sana kaş gayrimümkün. Bunların hepsini Gabar’bile, Cudi’birlikte, Tendürek’te, Bestler Dereler’da elbet yerle ayrımsız ettiysek, artık bile yerle bire bir etmeye devam edeceğiz.”

“Türkiye’ye dair hiçbir ideali namevcut benzeri muhalefetle cebin karşıyayız”

Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının durumunu gördükçe CHP’ye ve ona düşünce veren vatandaşlar yerine üzüldüğünü dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Polisimize, askerimize el kaldıranların yanı sıra meydan alanlardan ayrımsız husus imkânsız. Kaldı ki bu CHP, terörle, teröristlerle mücadelede parlamentoda ‘ret’ oyu veren değil mi? Bu kadar kıvırmayı bırakın âdem belini, rüzgar gülü birlikte buna dayanamaz. İradesi tutu altına alınmış, etrafı dönük, hırsının esiri reşit, Türkiye’ye dair tek ideali namevcut bir muhalefetle cebin karşıyayız. Mehmet Akif, bakınız bunları kuşkusuz anlatıyor, ‘Şarka bakmaz, garbı bilmez ilimden bulunmayan payesi/ Aynı kızarmaz beniz, yaşarmaz ayn bilcümle sermayesi.’ Bunların birlikte biricik sermayesi kızarmayan yüzleri, yaşarmayan gözleri.”

(Sürecek)

Share: