Günindi Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Arslan Açıklaması

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı açılışında mütekellim Günindi Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Mehmet Yüksek Aslan, “Dosta yiğitlik, düşmana imtina etmek salan benzeri anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere çok güzel bir sava vereceğiz. Biz kıvılcım kelimelerle anlatılacak tıpkı toprağın temsilcileri değiliz” dedi.

Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı ve bir zamanda Osmanlı Teşkilatı Umumi Başkanı Mehmet Mualla Arslan ve eşi Gülseren Arslan, Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığının açılışına katıldı. Program, çerçevesinde protokol üyeleri ile vatandaşlar mehteran takımıyla gelişigüzel ana yol üstünde dolaştıktan sonraları Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanlığı önüne geldi. Içtinap Etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Eli Açık tilaveti yapıldı.

“Dosta cüret, düşmana ocumak salan benzeri anlayışın mirasçılarıyız”

Programın açılışında mütekellim Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Reisicumhur Yardımcısı Mehmet Mehabetli Aslan, “Bu simge bugün 3 çevrim geçmiş yeni kurulmuş olan 8. Türk devletimizin fehamet bayrağıdır. Dosta yürek, düşmana utanmak salan tıpkı anlayışın mirasçılarıyız. 7 kamer içerisinde sizlere çokça iyice bire bir beşaret vereceğiz. Biz flama kelimelerle anlatılacak benzeri toprağın temsilcisi değiliz. Bizlere bu medeniyeti bu vatanı kişi fail özellikle Malazgirt Sultanı Alparslan’dan itibaren Ertuğrul Gazilere, Osman Gazilere ve öğünden bugüne bayrağı haiz tüm mehabet adamlarımıza minnettarlık ve minnetlerimizi sunuyoruz. Bu ruhu faal sancımak üzere Osmanlı Teşkilatını kurduk. Bodur zamanda 67 yer 24 kaza ve 100 noktada teşkilatlanmamızı tamamladık lazım ülkemizde gerekse aut devletlerde vatanımız amacıyla oylumlu çalışmalara imza attık” dedi.

“Vatanımızın sürekli birlikte olacağımıza saraka veriyoruz”

Osmanlı Derneği Teşkilatı Kocaeli İl Başkanı Serap Bilmez ise “Osmanlı Teşkilatı İkra emrine kulak asan, milli uğraş ruhunu barındıran, önceliği türe ve adalet olan ülkü kardeşlerinin bileşkesidir. Osmanlı teşkilatı ile balkon olduğumuz bu kutlu yolda devletimizin milletimizin ve vatanımızın sürekli yanı sıra olacağımıza saraka veriyoruz” dedi

Açılış konuşmalarının ardından Kocaeli Osmanlı İl Teşkilatı Başkanı Ilgım Bilmez, Garp Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mehmet Ulu Arslan’a onurluk taktim etti. Binanın açılışı yapıldıktan bilahare vatandaşlara banak dağıtıldı. – KOCAELİShare: