Ege Ağbaba ve Başbuğ Selvitopu, Mektep Çocuğu Sporcularla Buluştu. Ağbaba: “Eminim Aranızdan Eskimemiş Mustafa Denizli’ler Çıkacaktır”

İzmir Karabağlar Belediyesi’nin nakdi yardım yaptığı ilçedeki amatör spor kulüpleri, 2022-2023 sezonunu coşkulu tıpkı törenle açtı. Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Ayak Topu Sahası’ndaki törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba bile katıldı. Karabağlar Şehremini Muhittin Selvitopu, kulüp yöneticilerine sembolik çek vererek kudretli tıpkı zaman geçirmelerini diledi. Ağbaba de Başkan Selvitopu’na, dinç sporculara “üçlü” çektirerek teşekkür etti. Ağbaba, güre sporculara, “Eminim aranızdan yeni Mustafa Denizli’ler, Edvar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır” diye niteleyerek seslendi.

Törene, Umumi Başkan Yardımcısı Ağbaba ve Komutan Selvitopu’nun beraberinde Adıyaman Kesmetepe Belediye Reisi Yüce Yılmaz, İzmir Acemi Kulüpler Birliği Federasyon Başkanı Efkan Kocabaşı, Karabağlar Müptedi Kulüpler Birliği Başkanı Cihan Çipo, spor kulüplerinin yöneticileri, aralarında CHP toprak yöneticisi Korkulu Özdemir ve İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın dahi olduğu siyasal parti temsilcileri, şehremaneti meclis üyeleri, muhtarlar ve mektep çocuğu kulüplere üye sporcularla aileleri katıldı.

“ALNINDAN ÖPECEĞİM”

Törende mütekellim Çıpa ve Kocabaşı, desteklerinden dolayı Karabağlar Belediyesi’ne ve Komutan Selvitopu’na teşekkür etti. Evren Çipo, “Cömert tutumları ve dallı güllü desteklerinden dünya kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İyi ki varsınız, ferah ki bizim başkanımızsınız” dedi.

Efkan Kocabaşı dahi Karabağlar Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi’nin kaymakamlık amacıyla önemini vurguladı ve “Nadir Komutan’ımız mükemmel bire bir proje ortaya koydu. Yakından izlem ediyorum, yüzdelik 50’si bitti. Meze veriyorum, açılışında Muhittin Başbuğ’ımın alnından öpeceğim” diye niteleyerek konuştu.

“KARABAĞLAR’DAKİ ÇOKÇA ÖNEMLİ BİR AÇIK ORTADAN KALDIRILACAK”

Başbuğ Selvitopu ise gençleri keskin alışkanlıklardan, esrar belasından uzak tutmanın sunma yüce yolunun spora yönlendirmekten geçtiğini söyledi. Karabağlar Belediyesi kendisine spora, ekin ve sanata, eğitime hususi önem verdiklerini tamlayan Komutan Selvitopu, “İzmir’deki sunu balaban spor yatırımlarından biri şu anda Karabağlar’üstelik devam ediyor. Tıpkı karşıtlık olmazsa Atatürk Bilgisizlik ve Spor Merkezi’ni Cumhuriyet’imizin 100. yılında çocuklarımızın, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Böylecene Karabağlar’daki haddinden fazla cesim benzeri meydanda ortadan kaldırılacak. Futboldan voleybola, yüzmeden güreşe büyüklüğünde hızlı hızlı seçme branşın düz alacağı bu suret, 500 bin insanımıza hizmet verecek. Antlaşma içinde ilçedeki makul yerlere kullanılmamış spor tesisleri kazandıracağız” dedi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün izinden ilerlemeye bitmeme edeceklerini belirten Başbuğ Selvitopu, “Spor, rakiplik ve yarış olduğu kadar aynı zamanda centilmenliktir. Hep kulüplerimize ülfet, bağıntı ve kardeşlik ortamında geçirecekleri kalburüstü benzeri sezon diliyorum. Alçak Gönüllü bütçemizden yaptığımız alçak gönüllü arkalama hesaplarınıza aktarıldı. Parçalanmamış sporcularımıza alımlı çalımlı güzel olsun” diye niteleyerek konuştu.

ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba birlikte 18 yaşına büyüklüğünde kendisinin üstelik saftirik futbolla ilgilendiğini belirterek, “Futbol tahammülfersa leziz, cesim bir oyun. Eminim aranızdan eskimemiş Mustafa Denizli’ler, Edvar Söyüncü’ler, Cengiz Ünder’ler çıkacaktır. Karabağlar Belediyesi’nin bu acı sakız güdücü armağanı zımnında çok bahtiyar olduğumu yorumlamak istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Karabağlar’üstelik iki kız ayak topu takımı varmış. Umarım bu aynı artar” dedi.

Ağbaba, tor futbolculara, Başkan Selvitopu lehine müselles birlikte çektirdi. Taze sporcular, coşkuyla “Selvitopu” diye şov yaptı.

PENALTI ATIŞLARIYLA BAŞLADI

Konuşmaların ardından Umumi Başbuğ Yardımcısı Ağbaba ve Başbuğ Selvitopu, sedir üyeleriyle alay malay kulüp yöneticilerine simgesel çek verdi. Daha sonradan yıpranmamış zaman, ceza atışı atışlarıyla başladı.

Karabağlar Belediye Meclisi, Süper Mektep Çocuğu Küme’de oynayan 5 takımın gelişigüzel birine 34 bin TL, 1. Tıfıl Küme’dahi oynayan 13 takımın seçme birine 16 bin TL, 2. Tıfıl Küme’de oynayan 5 takımın gelişigüzel birine 14 bin TL, 4 altyapı takımının her birine 10 bin TL, 1 özürlü spor kulübüne dahi 17 bin TL nakdi müzaheret yapılmasını oybirliğiyle kabul etmişti. Bu kapsamda mecmu 505 bin TL’lik bindi, kulüp hesaplarına yatırıldı.Share: