CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Silivri’de vatandaşla buluştu Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ” Türkiye’nin düzelmesi amacıyla birlikte mücadele ettiğimiz partili arkadaşlarımız, başka liderler da var. O liderlerle ara sıra araya geliyoruz, konuşuyoruz. 2 Ekim’de esasen bir araya geleceğiz ve konuşacağız.” dedi.

Silivri’nin Seymen Mahallesi’nde vatandaşlarla ayrımsız araya mevrut Kılıçdaroğlu, ülkede düşüncesiz üretmezse 85 milyon insanın açgözlü kalacağını anlatım etti.

Ayçiçeği, buğday, yasmık, mısır, hareketli efsanevi ve etin ithal edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Meğerse bunların tamamını Türkiye’birlikte göndermek benzer. İnşallah yapacağız, göreceksiniz. Kırsalda etkin kadınlar ve gençler hep sigortalı olacak ve onların sigorta primini devlet ödeyecek.” ifadesini kullandı.

Gençlerin, hareket keşfetmek üzere kentlerin varoşlarına gittiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Gençler balaban kentlerin varoşlarına gidip ‘asgari ücrete iş bulur muyum bulmaz mıyım?’ diye köyü infirak ediyorlar. Bu çokça iri tıpkı coşkunluk, etmemeleri geçişsiz. Burada çalışmaları, burada üretmeleri geçişsiz. Burada kazanmaları lazım. Şehre gidecekse eğlenmeye gitsin, cebinde parası olsun, imkanı olsun. Bunu yapacağız, bilcümle Türkiye’dahi yapacağız bunu.” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın Türkiye’nin düzelmesi amacıyla çalıştığını vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin düzelmesi üzere gelişigüzel savaşım ettiğimiz partili arkadaşlarımız, özge liderler birlikte var. O liderlerle arada bir araya geliyoruz, konuşuyoruz. 2 Ekim’dahi tekrar bire bir araya geleceğiz ve konuşacağız. Hoşur dahi azimet bereketli bire bir azimet değil esasta. Bu endişe elden kul değil, hemencek kolaylıkla Türkiye’nin neresine gidersem bire bir keder dile getiriliyor. Sizden sadece bire bir husus istiyorum; bu televizyonlar, şunlar bunlar, gazeteler, ‘Yok maraza çıktı’, ‘yok savaş çıktı’, ‘yok şöyle oldu, hakeza oldu’ bunların hiçbirisine inanmayın. Temas birimiz Türkiye’nin geleceği için keder taşıyoruz ve bu endişeleri gidermeye çalışıyoruz. Vatandaşlar arasında hiçbir alt bölüm yapmadan, herkesin akıl özgürlüğünü, ekonomik güvencesini sağlama imkanımız var. Bunu yapacağız. Herkesin üretmesi, çalışması, alın terine değer verilmesi lazım. Karşı terine derece vermeyen tıpkısı ülkenin elhak tahaccüm şansı yoktur. Gayrı kalem Türkiye geriye masraf zaman yaşadığımız tabloda olduğu kabilinden.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üstelik danışma yaptığı buluşmada Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, ellerine kavun alarak vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Buradan ilçede kâin aynı gündöndü tarlasına giden Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ile biçerdövere çıkarak hasada eşlik etti.

Share: