Bedensel engelliler kat paraşütü heyecanı yaşadı

Konya’nın Karapınar ilçesinde, bedensel özürlü vatandaşlar pilotlar eşliğinde rahat paraşütü ile uçtu.

Karapınar Uçuş ve Huy Sporları Kulübü, 3 Meyan Dünya Engelliler Haset nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi ve Konya Meydanda Yarınlar Spor Kulübü’ne başvurarak, pervaz ayırmak isteyen toplum örgütü üyelerini Göktepe’ye nida etti.

Daveti kabul fail bedenî engelli dört dirilik tekerli sandalyelerini bırakarak pilotlar eşliğinde uçmanın keyfini çıkardı.

Karapınar Uçuş ve Tabiat Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Serkan Yaylacı, AA muhabirine, ön paraşütü ile uçmanın bariyer tanımadığını söyledi.

Uçmanın serencam adım hoş tıpkı spor olduğunu tabir fail Yaylacı, “Gördüğünüz üzere hiçbir engelimiz bulunmayan. Hep bu arada arkadaşlarımızla uçuyoruz. Onları dahi uçurduk, dörtköşe tıpkısı ahit oldu. Katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Paraşütle uçar Osman Sebep ise “Zaman engelliler haset olması nedeniyle derneğimiz eliyle buraya geldik. Haddinden Fazla güzeldi, çok mutlu oldum. Havadaki bahtiyarlık anlatılmaz, yaşanır. Herkesi buraya bekliyoruz. Bu, bugünde bize sunulan arz evire çevire ihsan.” dedi.

Share: