Bursa evcil haberleri: Mudanya Belediyesi, Dominik Cumhuriyeti’nin Şan Pedro da Macoris Belediyesi ile ‘Kardeş Şehir’ Oldu

Mudanya Belediyesi ile Dominik Cumhuriyeti’nin San Pedro de Macoris Belediyesi cömert kent oldu. Mudanya Belediyesi’nde düzenlenen törende, iki şehremaneti arasında protokol imzalandı.

Mudanya Belediyesi ile Dominik Cumhuriyeti’nin Unvan Pedro üstelik Macoris Belediyesi ahi şehir oldu. Titr Pedro birlikte Macoris Şehremini Raymundo Ortiz Diaz ile Mudanya Belediye Reisi Hayri Türkyılmaz arasında imzalanan protokol ile kentlerin karşılıklı ilişkilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Mudanya Belediyesi riyaset makamında düzenlenen törende, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Ün Pedro birlikte Macoris Belediye Reisi Raymundo Ortiz Diaz’in yanı sıra Dominik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Elvis Antonio Alam Lora birlikte yer aldı.

“BİZLER TAMLIK DÜNYA İNSANLARININ KARDEŞLİĞİNE İNANIYORUZ”

Hayri Türkyılmaz, böyle ayrımsız tören düzeni imzaladıkları amacıyla çokça mutlu olduklarını belirterek, “Bizler parçalanmamiş dünya insanlarının kardeşliğine inanıyoruz. İmzaladığımız tören düzeni ile bile iki site ortada ilgiler gelişecek, ırak olsak bile birbirimizi henüz yakından tanıyacağız” dedi.

Titr Pedro birlikte Macoris Belediye Başkanı Raymundo Ortiz Diaz ise Mudanya’nın tarihine dikkati çekerek, “Burada olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Ayrımsız zamanda bu süreçte yanımızda olan Dominik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçimize çokça teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: