Tekirdağ’dan kısa gelişmemiş

Dertli Belediyesi, “çiftteker tamirat ve hizmet istasyonları” kuruyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, amme kurumları, ibadethane, durak, kafe, otopark, meslek ve toplumsal tesislerde velespit park istasyonu montajı tamamlandı, 35 bölgede 150 bisiklet park yeri istasyonu hizmete girecek.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Belediye Reisi Ahmet Sarıkurt, “Hastalıklı Belediyesi adına bisiklet kültürünü artırarak farkındalık fotoğraflamak ve vatandaşlarımızın sağlıklı ulaşım ara bulucu olan bisikleti yeğleme etmesine imkan sağlayabilmek amacıyla çalışıyoruz. İstasyonların kontrolünü ve güvenliğini sağlayabilmek için ekiplerimiz sahada olacak, güvenlik kameralarından strateji edilecek.” ifadelerini kullandı.

Marmaraereğlisi Belediyesi gereç ocağı faaliyete geçti

Marmaraereğlisi Belediyesi, nöbet hizmetlerinde maliyeti hafifletmek üzere gereç ocağını faaliyete geçirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından hammadde istihsal ruhsat izni alınmasının peşi sıra Saray ilçesinde Güngörmez Mahallesi’nde bulunan taş ocağında, beton santralinde kullanılacak malzemelerin üretimi başladı.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Belediye Reisi Vukuf Ata, “Daha çok hizmet vermek yerine nöbet malzemelerini özlük imkanlarımızla üretiyor görünmek hizmet anlamında bizlere makro ayrımsız yarar sağlayacak. Taş ve Agrega Ocağı’mızdan çıkacak malzemeler ile Marmaraereğlisi’ndeki yolların bakım ve onarımında kullanılmasının yanı sıra değişik kaza belediyelerine dahi gönderilmesini sağlayarak, istihdama ve belediye bütçesine ulama sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: