Bozuk eşini yakmıştı; akıl sağlığı yerinde bundan sonra

ORDU’birlikte, eski eşi Elvan Sözkesen’in (38) üzerine yanıcı konu döküp yaktığı suçlamasıyla tutuklanan Erkan Emiroğlu (38) için mahkemenin Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden istediği raporda, sanığın beyin sağlının yerinde ve ceza sorumluluğunun yekpare olduğu belirtildi.

Görüngü, 12 Ocak’ta, Fatsa ilçesi Ayın On Dördü Mahallesi’nde Erguvan Anatolia Sitesi’nde meydana geldi. Erkan Emiroğlu, 10 yıllık evliliğinin peşi sıra güzeşte yıl boşandığı 2 çocuğunun annesi Elvan Sözkesen ile temas etmek için evine gitti. 7’nci kata sâdır Emiroğlu, husus açılmayınca Sözkesen’i bekledi. Çarkıt kayınpederinin getirdiği erzakı aşağıdan alıp evine dönen Sözkesen, dairenin önünde Emiroğlu ile karşılaştı. Taraflar arasındaki tartışmada Erkan Emiroğlu, yanıcı özellik olan jeli, Sözkesen’in konusunda döküp ateşe verdi. Alevler süresince artan Sözkesen’e, çığlıklarını duyan komşuları arkalama etti. Alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Davet Merkezi’ne selen verdi.

BABA VE MAHDUM İÇİN İDDİANAMEAmbulansla Fatsa Cesamet Hastanesi’ne kaldırılan ve vücudunda 2’nci basamak yanıklar oluşan Renkler Sözkesen, buradaki müdahalenin arkası sıra Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olay sonrası kaçan Emiroğlu, polis marifetiyle yakalandı, işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Oğluna arkalama ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Tahsin Emiroğlu da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Erkan Emiroğlu için ‘tasarlayarak canavarca hisle veya ezinç çektirerek öldürmeye girişim’, oğluna yardım ettiği öne sürülen Tahsin Emiroğlu hakkında ise ‘öldürmeye adım suçuna müzaheret etme’ suçundan iddianame düzenlendi. Erkan Emiroğlu ile Tahsin Emiroğlu karşı Fatsa Kilolu Ceza Mahkemesi’nde ülkü açıldı. Davanın 4’üncü duruşmasına sanık Emiroğlu, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katıldı. Kıygın Renkler Sözkesen duruşmaya katılmazken, tutuklanmadan yargılanan Tahsin Emiroğlu, taraf avukatları ile Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı salonda hazır bulundu. CEZA SORUMLULUĞU TAMMahkeme heyeti, önceki duruşmada Sanık Erkan Emiroğlu üzere Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden ‘akıl ve ruh sağlığı’ ile ilişkin raporun geldiğini duyurdu. Gök Bilimi, raporda Emiroğlu’nun us sağlının durumunda ve ceza sorumluluğunun tamam olduğunun belirtildiğini açıkladı.’KASITLI ADINA BİR ÖZDEK DÜŞÜNMEDİM’ Duruşmada namına söz hakkı sunulan Erkan Emiroğlu, eski duruşmalarda verdiği ifadeleri kabul ederek, “Görüngü üzere üzgünüm. Hakeza olmasını istemezdim. Iştahlı kendisine bire bir öz düşünmedim” derken, Ağababa Tahsin Emiroğlu ise “Renkler Sözkesen bizi kurtlar sofrasına düşürdü. Oğluma delilik geçirtti. Hakeza oldu” diye konuştu.

Duruşma heyeti, Renkler Sözkesen üzere istenen kati raporun hazırlanamaması nedeniyle duruşmayı doğacak tıpkısı tarihe erteledi.

Share: