Kalabalık selen! Kalaba’da bozuk eşini yanıcı maddeyle yaralayan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi

Kargaşa’nun Fatsa ilçesinde bozuk eşini yüzüne yanıcı yön atarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Fatsa Gösterişli Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya, maznun Erkan E. (38) Ses ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, mağdur Elvan S. katılmadı. Erkan E’ye yardım ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan babası T.E. ile tarafların avukatlarının amade bulunduğu duruşmada, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının avukatı da saha aldı.

Sanık Erkan E, olanlar için kalbi kırık olduğunu dile getirerek, “Hakeza olmasını istemezdim. Atlaya Zıplaya adına bir öz düşünmedim.” şeklinde defans yaptı.

Tutuksuz sanık T.E. ise önceki beyanlarını yineleyerek, Elvan S’nin kendilerini kurtlar sofrasına düşürdüğünü, oğluna da cinnet geçirttiğini sav etti.

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden sanık Erkan E’nin düşünce sağlığının yerinde olup olmadığına ilişik raporun dosyaya ulaştığını belirten heyet, Elvan S. için Cıvıl Cıvıl Adli Tababet Kurumu’ndan kati raporun yeniden istenmesini kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, sanıkların kâin durumlarının devamına değişmeyen vererek duruşmayı 8 Aralık’a erteledi.

Olay

Fatsa ilçesinde 12 Eş 2022’bile 2 çocuğunun annesi Elvan S’nin yaşadığı apartmana giden Erkan E, ağız dalaşı sonrasında bozuk eşinin yüzüne yanıcı yön atmış, yüzü ve vücudunun türlü yerlerinden yaralanan Elvan S, hastanede otama altına alınmıştı. Görüngü yerinden kaçtıktan sonra polis güçleri ekiplerince yakalanan Erkan E. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, Fatsa Çetin Ceza Mahkemesince de 25 Şubat’ta kabul edilen iddianamede, Erkan E’nin “tasarlayarak canavarcasına hisle veya işkence çektirerek öldürmeye teşebbüs”, babası T.E’nin dahi “kasten canavarcasına hisle veya ezinç çektirerek öldürmeye teşebbüs suçuna arkalama etme”den cezalandırılmaları istenmişti.

Share: