Utkulu Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde kaldırmak istiyoruz”

Erzurumspor FK Ustalık Direktörü Utkulu Bilazer, taraftarların tribünlere gelerek takıma destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Erzurumspor FK, Spor Küfe 1. Lig’in 9. haftasında sahasında oynayacağı Bodrumspor maçı hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Erzurumspor FK Maharet Direktörü Utkulu Bilazer birlikte idmanda matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Zaman başında yaşanan olayların takımı elem etkilediğini belirten Bilazer, “7. haftayı bitirdik, bu hafta 8. haftayı oynayacağız. 7 haftalık sürece bakıldığı ant 9 fakül bizim üzere yeterli değil, daha gani olmamız lazım amma tabiatıyla bir süreçten geçiyoruz. Bu geçiş döneminde bazı zorlukları yaşayacaktık ki bunları yaşadık. İlk 3 karşılaşma skor adına istediğimiz olmadı. Mücadele olarak, oyun adına, ihtisas adına haddinden fazla iyiydik amma Samsun maçından sonradan, yaşadığımız hâller bizi ruhsal olarak biraz ferasetsiz attı” diye konuştu.

Denizlispor mücadelesinde 9 yabanlık rakibe alın skoru elan artırmaları gerektiğini tamlayan Ustalık Yönetmen Bilazer, “Henüz sonradan Memleha ve Keçiören maçında hem dokunaklı bire bir oyun, hem alamadığımız skorlar ruhsal anlamda de bando içerisinde aynı probleme sebep oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı bizim amacıyla çokça print geçti. Rakip 9 gönül kalmasına rağmen çok henüz rahat kazanmamız gereken aynı maçı, haddinden fazla tahakküm kazandık. Bunda birlikte sunu şişman etmen biraz ruh bilimsel etkenler, oyuncuların kazanamama korkusu saha içerisinde biraz moral kaybettik. Bu durumda maçta skoru 2-0’a getirmemiz lazımdı ki akıbet bölüme rahat girelim. Bunu elan önce faal birisi namına özellikle bunu istedim oyunculardan ama skoru artıramadık nihayetinde da maçı galibiyetle bitirdik” şeklinde konuştu.

Devre arasına büyüklüğünde bando olarak ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Utkulu Bilazer, “Sezon başı transfer yasağından kaynaklı sıkıntılarımız oluyor. Ara Sıra oyuncuları koruyamıyorum, zaman zaman rotasyon yapamıyoruz kayran içerisinde. Gâh oyuncuları ihtimal sahada haddinden fazla ağrımak zorunda kalıyorum. Bunun birlikte maçın serencam bölümlerinde suratsız yansıması olmuyor değil, oluyor ama hiçbir şeyi ağırbaşlılık yapmadan sezonun devre arasına büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız. Bu da tabii biraz sabır gerektiriyor. Özellikle baziçe anlamında bizi doygunluk etmeyen tıpkısı oyun var, oyuncularımla bunu bile konuştum onrları dahi oyun haddinden fazla tatmin etmiyor, taraftarımızın dahi bu konuda kimi zaman serzenişleri oluyor, bu çok normaldir. Ama içinde bulunduğumuz durumu üstelik taraftarımız mebzul ölçsün, çokça mahdut tıpkı proses yaşamıyoruz. Bizim kabil alıntı yasağı faal takımlarında durumları dun üst ortada. Bu konuda biraz sabırla yaklaşsınlar. Yolumuza emin adımlarla gidip önce yarıyı sunma metin şekilde tahsis etmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Şu anda bando namına moral durumlarının bereketli seviyede olduğunu söyleyen Erzurumspor FK bando kaptanı Muazzez Tozlu ise, “Sonuç iki haftada iki galibiyet alarak biraz olsun moral bulduk. Sezona gür aynı antre yapmıştık, mücadele ve istem anlamında. İlk 3 maçta bunu herkese göstermiştik, amma elan sonrasında mızıka kendisine aynı biçim düşüklüğü oldu. Son iki maçta üzücü oyun veya kırıcı mücadeleden tezayüt bizim için mefret olan 3 puandı. Bu akıbet iki maçta bile bunu elde ettik. Deminden sunma azından moral adına az buçuk daha bol durumdayız. Önümüzde tıpkısı Bodrumspor maçı var. Bodrumspor bile ligde çıkış belgesi yakalayan iyi takımlardan tıpkısı tanesi. Bizim amacıyla print ayrımsız karşılaşma olacak” cümlelerine düzlük verdi. – ERZURUM

Share: