BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’de planlı “50 Peynirli Şehir Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, dernekevi lezzetleri tanıtılıyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Lansman Günleri’nde kurulan çadırlarda başta peynir ve zeytin çeşitleri doğmak için Balıkesir’e özgü Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim gibi birçok yiyecek tanıtılıyor. Dernekevi yemeklerin beraberinde esasen Balıkesir’e ait yöresel üst baş ve ahali sanatları bile tanıtım günlerinde sergileniyor.

Aktiflik alanında açıklamalarda kâin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Yılmayan,” Balıkesir adına İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i fark etmek talip umum İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diyerek konuştu.

Lansman günlerine mevrut Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Çokça domuzuna buldum gelişigüzel husus harika. Misafirperverlikleri çok pir. Dikkatimi calip şeyler oldu alacağım” dedi. Konser, gösteri ve etkinliklerin yapılacağı lansman günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.Share: