Vanlı judocular Sakarya’dan 2 birincilikle döndü

Van Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcuları, Sakarya’da düzenlenen 10. Uluslararası 30 Ağustos Utku Haftası Valilik Kupası Judo Turnuvasından 2 birincilik ve 1 üçüncülük madalyasıyla kente döndü.

Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliğinin 2022 yılı zindelik programında yer kayran 10. Arsıulusal 30 Ağustos Galebe Haftası Arsıulusal Valilik Kupası Judo Turnuvası, korkunç mücadelelere fon oldu. 16 ülke ve 35 ilden hep bin 376 sporcunun ter döktüğü müsabakalarda, Vanlı judocular ayn doldurdu. 26-28 Ağustos 2022 tarihleri ortada Sakarya’da yapılan 30 Ağustos Yengi Haftası Arsıulusal Valilik Kupası Judo Turnuvasında Van’ı ayrımlı kategorilerde düzen eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcularından Aydın Zelal Okumuş ve Rabia Kürşat birincilik madalyasının sahibi olurken, ayrımsız ayrıksı ayrımlı kategoride mücadele fail Işıl Sinem Ziyalı ise üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Yapılan ödül töreni sonunda konuşan Van Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Rakip Aslan, “Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliği vasıtasıyla düzenlenen ve 15 farklı mevki ve Türkiye’den ise 35 ilden bütün bin 370 judocumuzun katılımı ile planlı 30 Ağustos Zafer Haftası Arsıulusal Vilayet Kupası müsabakalarına bizlerde ilimizi temsilen 5 sporcumuz ile katıldık. Sporcularımızın bütünü değişik kilogram ve kategorilerde bizleri mutlu edecek dereceler aldılar. 2 sporcumuz ayrımlı kilo ve kategoride kazandıkları birincilik ile kızıl madalyanın, 1 gayrı sporcumuz ise üçüncülük derecesi ile tunç madalyanın sahibi kendisine ilimizi katıldığımız bu takatli turnuvada yer kalburüstü şekilde kaşkariko etmenin mutluluklarını bizlere yaşattılar. İlimiz hesabına bu fena hâlde dereceleri kazanarak bizlere bu mutluluğu yaşatan sporcularımızı tıpkısı öğün henüz kutluyorum. Aldığımız adamakıllı başarılarda bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz Arif Özsoy başta kalkışmak için, Judo İl Temsilcimiz Gürsel İzcier’e ve bütün emeği geçenlere kendim ve bütün judocu sporcularım yerine tıpkısı kat elan teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu. – VAN

Share: