Vali Akbıyık, çalışmaları durumunda inceledi

Hakkari Valisi ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi, Golazüryan Toplumsal Tesisler, Düz Medresesi ve Sele Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Belediye Reisi Amaç Kaya, Belediye Başbuğ Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi’nde yıpranmamış yapılan 120 yataklı vagon otel binası ile yapımları devam eden mecbur revan bant, şahika kafe ve yıpranmamış pistlerde ait incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında fena hâlde ilk kânun geçirdiği Golazüryan Toplumsal Tesisini müzakere ettikten sonradan Biçer Mahallesi’nde mevcut “Hakkari Şehir Arşiv ve Etnografya Müzesi” namına bakım veren 2 kıvrım tarihi Düz Medresesi, Ulu Cami ve Site Park Yeri ile vatandaşların güzelce aralık geçirip dinlenmesi üzere İl Hususi İdaresi tarafından Hakkari- Van karayolu üzerinde mevcut şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla kardeş kardeş etti. – HAKKARİ

Share: