Zer tavayı kazanan öğretmen ve öğrencilere bağış

İstanbul’da 19. Uluslararası İstanbul Festivali JP5 Ortaöğretim Düzeyi Anadan Görme Türk Mutfağı Kol Yarışmasında altın tava ödülünü kazanan öğrenci ve hocaları Kilis Belediye Reisi Dünyalık Ramazan ile Komutan Yardımcısı Mustafa Tohumcu eliyle hediyeler verildi.

Yaşar Aktürk Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi’nin katıldığı 19. Uluslararası Gastronomi Festivali’nde, Abdulmecit Aydemir öncülüğünde, Didem Türker ve öğrenciler Sinan Alisinanoğlu, Elif El Âlem ve Hüseyin Kilimci, JP5 -Ortaöğretim Düzeyi Çağdaş Türk Mutfağı kategorisinde coğrafi işaretli Kilis Tava, Yoğurtlu Köfte ve Cennet Çamuru tarifleri ile altın madalya ve kızıl tavayı kazandı. Belediye Başkanı Para Ramazan ile Komutan Yardımcısı Mustafa Tohumcu aracılığıyla öğrenciler ile öğretmenleri ödüllendirildi.

Komutan Ramazan, Öğretmenler ile öğrencilerimizin başarısının Kilis için koca olduğunu ifade ederek, “Bizler birlikte hocalarımıza ve öğrencilerimize hediyelerini ve plaketlerini takdim ettik. Kilis’imizin tanıtılması ve alelhusus ati nesillerimize gastronomi alanında taraf verecek öğrencilerimizin yetiştirilmesi yerine, emeklerinden âlem hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik kartı kıymet, başarılarının devamını dilerim” dedi. – KİLİS

Share: