Yurt Partisi Kırşehir İl Başkanı Baltalık: “İnsanların acısı varken Türkiye’ye namzet krizine sokanlar siyasi ahlaksızlık peşinde”

Kırşehir Şehir Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık, İYİ Parti liderinin Millet İttifakı masasından ayrılması açıklaması sonrası Türkiye’birlikte insanların acısı varken insanları aday krizine sokanların siyasal ahlaksızlık peşinde olduğunu söyledi.

6’lı masanın tahminî 1 yıldır halkı oyaladığını ifade eden Baltalık, “6’lı masa kısaca 1 yıldır milleti oyalıyordu gerelti arkasını bilcümle alay malay gördük.

Türkiye’nin ihtiyacı olan gelişigüzel şeyi yasakçı atışı öngörülerimizle vatandaşa söylüyorduk ancak bire bir yanda Kavim tıpkı yanda Halk diye niteleyerek sürekli öngörülerimizi görmemezlikten gelenler şimdi budun üzere çalıştığımızın ve gerçekçi olduğumuzu dahi farkına vardı” dedi.

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce’nin gelişigüzel platformda ulus ittifakının Türkiye’ye getirdiği durumu anlattığını ifade fail baltalık açıklamasında; “Aşure Ayı İnce, Millet İttifakının yaşadığı proses ve Türkiye gerçeklerini sanıyorum akıbet bir yıldır değme platformda anlatıyordu. 10 ara 2022 tarihinde Budun İttifakının yaşadığı durumu halkın gözü önüne sermişti o zamanlarda bizlere gülenler şimdi gerçeği gördü. İşte bu nitelik milletin aklıyla kortej etmektir. Yaşanan buut ve gelinen yasakçı halkın gündeminden ırak kalmanın ekranlara yansımasıdır. Türkiye kazançlı krizden geçiyorken halk darmadağın durumdayken 10 ilde asrın felaketi hareket meydana gelmişken Ulus İttifakının namzet tartışmasını politik ahlaksızlık yerine görüyoruz. Biz tekrar Türkiye’de faal Kürdün, Türk’ün, Laz’ın, Çerkez’in, Zaza’nın, Alevinin, Sünni’nin toplumun gelişigüzel kesiminin hakkını arayacak ve daima akıllıca olanı anlatacağız. ve gerçeğimizi akılla ahlakla adaletle anlatmaya üstelik devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Ulus İttifakı namzet araya dursun bizim adayımız muhtemelen”

Ulus İttifakının namzet arayışını devam ettirmesi gerektiğini aktaran İl Başkanı Baltalık, “Onlar adayımız şu bu söylemlerini devam ettire dursunlar, biz Memleket Partisi adına proses başladıktan sonra halkın desteğiyle kimsenin adamı sıfır yalnızca kendini halka adayan Aşure Ayı İnce’nin Reisicumhur namzetlik sürecini başlatacağız bunun üzere de 100 bin imza şartı var zamanından önce dahi bu imzalar teslim edilecek Türkiye Cumhuriyetine kalburüstü iyi olsun” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİR

Share: