Burdur da 29 Ekim Coşkusu

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı Burdur’da cümbüş ile kutlandı. Kutlamalar Vali Ali Arslantaş’ın makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Arkası Sıra Gazi Atatürk Stadyumu’nda Vali Ulu Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Zor Çankaya ve Belediye Başkanı Mehabetli Orkun Ercengiz halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı. Korku duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunmasıyla merasim başladı.

Ilbay Ulvi Arslantaş burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümü’nde özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk koyulmak amacıyla, kurtuluş savaşında zafere ulaşmamızda ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunda canını ortaya koyan tamam kahramanlarımızı saygıyla elgin ediyorum” dedi. Vali Arslantaş’ın konuşmasının arkası sıra Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın küçümseme mesajı okundu.

Törende koşma, atletizm, tahrir gibi değişik alanlardaki yarışmalarda merhale eden öğrencilere protokol üyeleri marifetiyle ödül sunma edildi. Şiirlerin okunduğu, mehterler, ahali oyunları, alıştırma gösterilerinin yapıldığı etkinlik geçit resmi ile sona erdi. – BURDUR

Share: