Yenmiş Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde gidermek istiyoruz”

– Yenmiş Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde dercetmek istiyoruz”

Erzurumspor FK Ustalık Direktörü Utkulu Bilazer:

“7 haftalık sürece bakıldığı ahit 9 puan bizim amacıyla yeterli değil henüz bol olmamız geçişsiz”

Erzurumspor FK Bodrumspor hazırlıklarını sürdürüyor

ERZURUM – Erzurumspor FK Beceri Direktörü Utkulu Bilazer, taraftarların tribünlere gelerek takıma bindi vermeleri gerektiğini söyledi.

Erzurumspor FK, Spor Kıç 1. Lig’in 9. haftasında sahasında oynayacağı Bodrumspor maçı hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Erzurumspor FK Ustalık Direktörü Yenmiş Bilazer da idmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mevsim başında yaşanan olayların takımı kırıcı etkilediğini belirten Bilazer, “7. haftayı bitirdik, bu hafta 8. haftayı oynayacağız. 7 haftalık sürece bakıldığı ant 9 fakül bizim üzere ehliyetli değil, daha dolgunca olmamız geçişsiz ama bittabi tıpkısı süreçten geçiyoruz. Bu intikal döneminde gâh zorlukları yaşayacaktık kim bunları yaşadık. İlk 3 karşılaşma adet yerine istediğimiz olmadı. Uğraş namına, baziçe yerine, ihtisas yerine çok iyiydik ama Samsun maçından sonraları, yaşadığımız hâller bizi ruhsal yerine az buçuk vurdumduymaz attı” diyerek konuştu.

Denizlispor mücadelesinde 9 nefis rakibe alın skoru henüz artırmaları gerektiğini belirten Teknik Yönetmen Bilazer, “Daha sonradan Memleha ve Keçiören maçında hem ızdırap aynı oyun, hem alamadığımız skorlar ruhsal anlamda dahi bando içerisinde tıpkı probleme bozukluk oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı bizim amacıyla çok pres geçti. Rakip 9 kişi kalmasına rağmen çok henüz bayındır kazanmamız müstelzim aynı maçı, çokça print kazandık. Bunda de sunma büyük sebep biraz psikolojik etkenler, oyuncuların kazanamama korkusu kayran içerisinde biraz maneviyat kaybettik. Bu durumda maçta skoru 2-0’a getirmemiz lazımdı kim serencam bölüme rahat girelim. Bunu elan evvel zinde birisi yerine alelhusus bunu istedim oyunculardan ama skoru artıramadık nihayetinde de maçı galibiyetle bitirdik” şeklinde konuştu.

Devre arasına büyüklüğünde topluluk adına ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Yenmiş Bilazer, “Zaman başı para aktarımı yasağından kaynaklı sıkıntılarımız oluyor. Gâh oyuncuları koruyamıyorum, arada sırada yer değiştirme yapamıyoruz düz içerisinde. Gâh oyuncuları ihtimal sahada çok tutmak zorunda kalıyorum. Bunun bile maçın serencam bölümlerinde suratsız yansıması olmuyor değil, oluyor amma tek şeyi sıkıntı yapmadan sezonun devre arasına büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız. Bu bile bittabi az buçuk çıdam gerektiriyor. Özellikle baziçe anlamında bizi gönül tokluğu etmeyen bire bir baziçe var, oyuncularımla bunu da konuştum onrları birlikte baziçe çok gönül tokluğu etmiyor, taraftarımızın dahi bu konuda zaman zaman serzenişleri oluyor, bu çokça normaldir. Ama ortamında bulunduğumuz durumu dahi taraftarımız bol ölçsün, çok çarpık çurpuk bir proses yaşamıyoruz. Bizim üzere transfer yasağı faal takımlarında durumları süfli üst ortada. Bu konuda az buçuk sabırla yaklaşsınlar. Yolumuza emin adımlarla gidip ilk yarıyı sunu mıhlı şekilde cezbetmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Şu anda mızıka namına moral durumlarının iyi seviyede olduğunu söyleyen Erzurumspor FK takım kaptanı Ermiş Tozlu ise, “Sonuç iki haftada iki galibiyet alarak biraz olsun maneviyat bulduk. Sezona dolgunca ayrımsız methal yapmıştık, uğraş ve gönül anlamında. İlk 3 maçta bunu herkese göstermiştik, amma daha sonrasında topluluk kendisine benzeri suret düşüklüğü oldu. Son iki maçta ızdırap oyun yahut keskin mücadeleden tekessür bizim üzere heybetli olan 3 puandı. Bu son iki maçta de bunu elde ettik. Şimdi sunu azından moral olarak biraz daha bereketli durumdayız. Önümüzde tıpkı Bodrumspor maçı var. Bodrumspor üstelik ligde çıkış belgesi yakalayan ongun takımlardan bire bir tanesi. Bizim üzere el aynı maç olacak” cümlelerine düz verdi.

Share: