Erzurumspor FK, hedeflediği puan ortalaması üzere Bordrumspor maçına odaklandı

Erzurumspor FK Futbol Sorumlusu Yenmiş Bilazer, “İlk yarı itibarıyla averaj bildirme zehir 1,5 puanla bu ligi bitirmemiz lazım. Şu anda 1,5 puanı elan yakalayamadık ama bu haftaki Bodrumspor maçını kazanırsak hedefimize ulaşırız.” dedi.

Spor Kaba But 1. Lig’in 8. haftasında 16 Teşrinievvel Ilişki günü Bodrumspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Erzurumspor FK’birlikte ayak topu sorumlusu Utkulu Bilazer, tesislerdeki egzersiz öncesi basın toplantısı düzenledi.

Zorlu benzeri süreçten geçtiklerini ve 7 haftalık periyotta kazanılan 9 puanın tam olmadığına dikkati çekici Bilazer, “İlk 3 maçta hele skor olarak istediğimiz olmadı ama savaşım, oyun ve önsezi olarak iyiydik. Samsunspor maçında yaşadığımız davranışlar bizi ruh bilimsel adına az buçuk dümbelek attı. Sonradan Memleha ve Keçiören maçında hem dokunaklı oyun hem de alamadığımız skorlar üstelik ruh bilimsel anlamda bando ortamında probleme sebep oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı çok el geçti, rakip 9 gönül kalmasına rağmen çokça elan rahat kazanmamız müstelzim maçı edisyon kazandık. Bunda arz nazik etken ruhsal etkenler.” diye niteleyerek konuştu.

Bilazer, sonuç oynadıkları maçlarda skor adına istenileni elde ettiklerini aktardı.

Takımı hedefledikleri yere getirmek üzere çabaladıklarını vurgulayan Bilazer, şunları kaydetti:

“İlk nısıf itibarıyla sayı farkı bildirme keskin 1,5 puanla bu ligi bitirmemiz geçişsiz. Şu anda 1,5 puanı henüz yakalayamadık ama bu haftaki Bodrumspor maçını kazanırsak hedefimize ulaşırız. Takımın zaman başı aktarma yasağından kaynaklı sıkıntıları oluyor, bazı oyuncuları koruyamıyorum, kimi zaman yer içre yer değiştirme yapamıyoruz, bunun bile bize suratsız yansıması oluyor ama şikayet etmeden sezonun çevrim arasına, aktarma sürecine kadar genişlik iyisini yapıp puan toplayıp ikinci yarıya elan gani şekilde başlamak istiyoruz.”

Bilazer, süresince bulundukları nakil yasağı gibi durumların taraftarlarca iyi analiz edilmesi gerektiğini ve basit bire bir süreç yaşamadıklarını dile getirdi.

Bodrumspor’un ligin sunma iyilerinden olduğunu tamlayan Bilazer, “Biz üstelik haddinden fazla deneyimli, gani ve oyun anlarını haddinden fazla akilane oynayan takımız. Bu maçın hikayesi çok değişik olacak, zat sahamızda yüz biziz. Bu maçı kazanacağız amma taraftara çok ihtiyacımız var. Intikal dönemindeyiz, taraftarın sabrına da ihtiyacımız var. ” diye niteleyerek konuştu.

Bir gazetecinin, takımın sonuç dönemde mebzul ayrımsız baziçe sergilemediği ve bunun camiada endişeye sebep olduğu yönündeki soruya Bilazer, “Bu dalgalanmayı yaşayacağız, Samsun maçında iki aktör kaybettik, ben ve apotr antrenör ve başkan ceza aldık, Samsunspor maçında ruhsal anlamda aynı harpten çıktık. Cesim olan sayı anlamında istediğimizi alabilmek, amacımız evvel yarının sonuna kadar ikinci yarıya kuvvetli girecek puanı almak” yanıtını verdi.

Erzurumspor FK Ayak Topu topluluk kaptanı Eren Tozlu birlikte son iki haftada alınan galibiyetlerle maneviyat bulduklarını belirterek, “Savaşım ve istek anlamında sezona ongun giriş yapmıştık. İlk 3 maçta herkese bunu gösterdik. Elan sonraları mızıka namına model düşüklüğü oldu amma son iki maçta bizim için muhteşem olan 3 puanı elde ettik. Maneviyat kendisine iyiyiz, önümüzde Bodrumspor maçı var, sonuç iki maçta sayı kendisine yaşadığımız başarım düşüklüğünü bu maçla soldurmak istiyoruz. İnşallah maçtan galip ayrılırız.” ifadelerini kullandı.

Erzurumspor FK elan sonra Bilazer yönetiminde tesislerde antrenman yaparak Bodrumspor maçı hazırlıklarına devam etti.

Share: